Yaz aylarına yaklaşırken, kadınlar fit ve ideal görünüm yakalamak için çeşitli yolların arayışı içine girer. Bu yüzden, hayal ettiğiniz görünüme ulaşmak için kolayca zayıflatacak yöntemleri sizin için araştırdık. İşte 5 madde ile kilolarınızdan kurtulmanın yolları:

1. GIDA DUYARLILIK TESTİ

Bazı besinler metabolizmanızın daha yavaş çalışmasına yol açtığı için kilo vermenizi engelleyebilir, sizi halsiz-yorgun hissettirebilir. Sıklıkla yaşadığınız gaz, şişkinlik, migren, depresyon, dikkat dağınıklığı, kronik yorgunluk gibi şikayetlerinizin de sebebi tükettiğiniz bazı besinler olabilir. Foodtest (Besin Duyarlılık Testi) sayesinde intoleransınız (duyarlılığınız) olan besinleri ölçümleyebilmeniz mümkün. Beslenme uzmanınız Foodtest sonucunuza göre “size özel” diyet planlar. Bağışıklık sistemi; vücudu hastalıklardan koruması gerekirken, bazı durumlarda sağlımız için  bir tehdit unsuru haline gelebilir. Gıda maddelerinin bağışıklık sistemi üzerine bilinen olumlu etkilerinin yanı sıra, ciddi yan etkileri de bulunmaktadır. Bu yan etkileri iki grupta toplamak mümkündür. Bunlar; besin alerjisi ve besin intoleransıdır. Besin alerjisi ile besin intoleransını karıştırmamak gerekir. Vücudumuzun intolerans gösterdiği besin maddesi bağışıklık sistemimiz üzerinde sürekli etki yaratır. İlk olarak güçsüzlük olarak tanımlayabileceğimiz rahatsızlıklar, sonrasında ise kronik hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur.

2. DİYETİSYEN

İdeal görünüme kavuşabilmek için sağlıklı beslenmek çok önemli bir unsurdur. Bunun için diyetisyenin size özel hazırlayacağı diyet programları ile metabolizmanıza uygun olarak beslenmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca diyetisyen, kilo probleminizi kontrol altına alarak sağlık bir şekilde bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Gerektiğinde size gıda duyarlılık testi yapabilir ve bu sayede hangi gıdaların size nasıl etki ettiğini görebilirsiniz.

3. VELASHAPE ve ULTRASHAPE

Velashape, radyo frekans, infra-red vakum ve mekanik masaj şeklinde dört sistemi bir arada bulunduran Velashape yöntemi ile vücudunuzu yeniden şekillendirebilirsiniz. Ayrıca selülit azalmasına yardımcı olan FDA onaylı bu cihaz elos teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemidir. Son derece konforlu bir uygulama olan bu teknoloji, kızılötesi ışık ile dokuyu 5 mm derinliğe kadar ısıtır, radyo frekansları ile 2 mm ile 20 mm derinliğe kadar ısı noktalarını eşit şekilde yayar ve sonrasında uygulanan vakum ile dolaşımı arttırıp ısının etkisini kuvvetlendirir. Mekanik masaj ile kolajen ve elastin hücreleri uyarılır ve bu uyarı daha çok kolajen ve elastin hücre üretimi sağlar. Bunun sonucu olarak ciltte sıkılaşma sağlanır. Ayrıca selülit görünümünün de azalmasına neden olur. Ultrashape bu mucize yöntemlerden sadece bir tanesi.  Odaklı ses dalgalarını cilt altı yağ dokusuna yönlendirip, kademeli olarak dokuları kıran bu cihaz kas, sinir ve kan damarına zarar vermeden sadece yağ dokularına etki eder. Kişinin ihtiyacına göre 500 ile 600 arasında atış yapılır. En önemli özelliklerinden biri ise işlem sonrasında korse kullanımına ihtiyaç duyulmaması, ağrı ya da morluk yapmamasıdır. Karın, bel ve kalça bölgeleri için ideal olan bu yöntem yumuşak yağların daha yoğun olduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınmasını sağlar. İşlemin yapılabilmesi için 1,5 mm yağ kalınlığı olması gerekmektedir. İşlem sonraki süreçte hafif egzersiz ve diyet önerilir.

4. ALIDYA ve AQUALYX

Alidya: Düzensiz beslenme, hareketsiz yaşam ve yanlış gıdalar sonucu kan dolaşımımız zayıflar. Alidya’da kullanılan özel solüsyonlar cilt altına enjekte edilerek ciltte meydana gelen bozukluk ve selülitlerin giderilmesini sağlamanın yanı sıra, selülite sebep olan problemlerin de ortadan kalkmasını sağlar. 15 günlük seans aralıkları ile sadece 30 dakika ayırılması yeterli olacaktır. Ayrıca Alidya yöntemi uzmanlar tarafından kişiye özel belirlenecek başka uygulamalar ile de kombine edilerek maksimum etkiye ulaşılabilmektedir.

Aqualyx: “Ameliyatsız Liposuction” da diyebileceğimiz bu yöntem ile 15 günde 4 seanslık işlemler sonucunda 3 bedene kadar incelmek mümkün! Cilt altına enjekte edilen özel formüllü bir solüsyon yağ hücrelerine nüfus eder, bu özel formül yağ dokusu çeperini parçalar ve 25 gün içerisinde yağların vücuttan atılmasını sağlar. Yağlanmanın bol olduğu bel, basen ve bacak bölgelerinde etkisi oldukça yüksek olduğu gibi gıdı ve kol içlerine de uygulanabilir. Ameliyatsız ve kalıcı bir incelme yöntemi arayanlar için ideal olan bu uygulama ile yaza girmeden fit ve sağlıklı vücuda kavuşabilirsiniz!

5. BODYTITE (Radyofrekanslı Liposuction)

BodyTite radyofrekanslı liposuction tekniğidir. Bu uygulama klasik liposuction sonrası meydana gelen sarkma ve dalgalanma problemlerini yok etmek üzere geliştirilmiş son teknoloji bir sistemdir. Radyofrekans dalgaları ile yapılan operasyon sonrasında kişi hem yağlarından kurtulur, hem de daha sıkı ve gergin bir cilt yapısına kavuşur. Bu sayede yağ aldırma ameliyatları sonrasında gerdirme ameliyatlarına daha az ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca BodyTite uzayan dinlenme sürelerini de kısaltır. Maksimum 45 dakika süren operasyonların ardından 2 günlük dinlenme süresi sonrası, kişi günlük yaşam konforundan ödün vermeden, iş ve sosyal yaşamına geri dönebilmektedir.  Bu uygulama ile gıdı bölgesinde oluşan yağ fazlalıklarından kurtulmak da mümkün.  Daha belirgin bir çene hattı ve gıdısız boyun bölgesi Body Tite’ın sunduğu en önemli avantajların başında gelmektedir.

Kaynak: Esteworld Magazine