food-test

Rahatsızlıklarınızın nedeni her gün tükettiğiniz gıdalar olabilir!

Her gün tükettiğiniz besinler sizi hasta ediyor veya faydalı olarak bilinen gıdalar size zarar veriyor olabilir. Besin Duyarlılık Testi ile, 200’den fazla besin maddesi inceleniyor ve hangi besinleri tüketmeniz veya tüketmemeniz gerektiğini öğrenebiliyorsunuz. Besinlerle dost ve daha sağlıklı bir yașam sürmek için siz de Besin Duyarlılık Testi yaptırın.

Geçmişten gelen beslenme alıșkanlıkları, mucizevi olarak nitelendirilen yöntemler sürekli hayatımızın bir köșesinde yer almaktadır, gerek metabolik rahatsızlıklarda gerek kilo vermek için sürekli karșılaștığımız yaklașımlar bulunmakta. Örneğin; “Limonlu su tansiyonuma çok iyi geldi”, “Tarçın șeker ihtiyacımı azalttı”, “Sabah kahvaltıda yumurta yediğim zaman karnım hiç acıkmıyor ve kilo vermeye bașlıyorum”, “Maydanozu kaynatıp içtim hem ödemlerimden kurtuldum hem de kilo verdim” bunun gibi gün içerisinde defalarca duyduğumuz fakat her zaman hayatı bizim için kolaylaștırmayan yüzlerce öneri olabilmektedir. Bu önerilerin bir çoğu denenip olumsuz sonuçlarla karșılașılabilmekte; ödemlerimizden kurtulmak için maydanoz suyu kullanıp ödemde azalma olmadığı gibi ödemin artması, tok tutup kilo verdirmesini hedeflediğimiz yumurta kullanımı sonunda tartıda artmıș kilolarla karșılașma ihtimalimizde oldukça yüksek. Son yıllarda yapılan araștırmalar, bu önerilerin kișiye özgü olmadığını ve her besinin herkes için aynı sonucu yaratmadığını ortaya koydu. Bunun nedeni olarak kișilerin besinlere karșı geliștirdikleri gıda intoleransının etkili olduğu belirlendi.

Gıda İntoleransı Nedir?

Gıda intoleransı (alerjiden farklı olarak) vücudumuzun belirli gıdalara karșı gösterdiği atipik tepkilerdir. Gıda intoleransı olan besinler tüketildiğinde metabolik hız yavașlamakta, kilo sorunları, ödem, gaz șișkinlik, barsak rahatsızlıkları,cilt hastalıkları, migren ağrıları artıș göstermektedir. Gıda intoleransının belirlenmesinde kanda immünoglobulin G antikor seviyelerinin tespiti ile size uygun besinlerin belirlenmesi sağlanabilmektedir. Gıda intoleransınızı tespit etmek için Besin İntolerans Testi sizin için en doğru seçim.

Neden Besin İntolerans Testi?

Son yıllarda geliștirilen Microchip teknolojisinin uygulandığı Genarrayt Microarray testi ile besin intoleransının teșhisinde IgG ölçümü için geliștirilmiș altın standartta sahip tek test teknolojisidir. Sağlıklı beslenmeyi amaçlayan, 2 yaș üstü, hamilelik riski olmayan kișilerin besinlerin mucizesinden sağlıklı bir șekilde faydalanmaları için önerilmektedir. Besin Duyarlılık Testi ile 200’den fazla besin maddesi incelenmekte ve rahatsızlık olușturan tüm besinler tespit edilebilmektedir.

besinlerle-dost-yasamak-icin-food-test-en-iyi-secim

Besin Duyarlılık Testi sonuçlarınıza göre beslenme uzmanı sizin için uygun besinleri öğünlerinizde kullanmanızı sağlayarak, yoğun bir diyet programı uygulamadan, sadece beslenme alıșkanlıklarınız değiștirerek;

  • Kilo problemleri
  • Ödem
  • Kabızlık, gaz, șișkinlik, barsak rahatsızlıkları
  • Baș ağrısı migren atakları,
  • Yorgunluk, halsizlik
  • Cilt rahatsızlıkları
  • Çeșitli metabolik hastalıklarınızın iyileșmesinde size yardımcı olabilmektedir.

Kaynak: Esteworld Magazine 14. Sayısı