Altın İğne ve Altın Maske’nin kombinasyonu olan Gold Cure özelliklerini gelin birlikte inceleyelim…

gold cure

Gold Cure Nedir?

Hastane ortamında gerçekleştirilen Altın İğne uygulaması sonrasında kişilere verilen, içeriğinde  som altın tozları bulunan bir maskedir.

Böylelikle medikal işlem sonrası kuruyan cilt dokusunun tekrar nem kazanması sağlanır.

Altın İğne Nedir?

Cerrahi müdahale içermeyen cilt uygulamalarının başında gelir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnızca ilk gün ciltte hafif kızarıklık oluşur.

Altın İğne Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Cilt gençleştirme, anti-aging (Kırışıklık tedavisi, lifting, elastikiyet kaybı vb.)
  • Yara izi tedavileri
  • Akne izleri, cilt izleri
  • Saç dökülme tedavisi

Scarlet Nedir?

Altın İğne radyofrekans uygulaması da ameliyatsız yüz germe, cilt tedavisi ve cilt gençleştirme yöntemleri gibi ameliyatsız yöntemler arasında yer almaktadır. Radyofrekans uygulamasına mikro iğnelerle katkıda bulunan Scarlet yönteminde işlem deri altına uygulanır. Deri altına mikro iğnelerle ısı verilerek altının iletkenliği sayesinde herhangi bir doku bozulmadan uyarım yapılır ve derinin kendini yenilemesi için kollajenlerin harekete geçmesi sağlanır.

Uygulamada fraksiyonel radyo frekans sistemi ile 25 adet mikro iğne ile yüze gözle görülemeyecek kadar küçük 25.000 adet mini kanal açılır ve ısı verilir. Anestezik kremler ile yapılan ilk aşama sonrasında seans gerçekleştirilir. Tüm yüz seansı yaklaşık olarak 30-45 dk. sürmektedir.

Altın Maske Nedir?

Altın maske ev tipi kullanıma uygun, içeriğinde som altın tozları olan, hidrojel bir maskedir. Peeling ve lazer gibi cildi hassaslaştıran işlemlerden sonra cildi yatıştırmak için uygulanabilmektedir.

Maske 20-30 dk. ciltte bekletilir. Sonrasında fiziksel UV koruma (Saf Titanium Dioxide) ve bariyer koruyucu (Silicone Protection Spray) karıştırılarak maske üzerine uygulanır.

Uygulama tek kullanımlık olup, aynı zamanda anti-aging etkiye sahiptir. İçeriğinde ise Epidermal Growth Factor (EGF), Hyaluronik Asit, altın tozu, ve Mucin maddesi bulunur.

Altın Maske kağıt maskelerden farklı olarak hidrojel yapıda olmasından dolayı etken maddelerin daha iyi emilebilmesini sağlamaktadır.