Mavi maske ile ilgili sıkça sorulan soruları sizin için derledik. Mavi maske nedir, ne işe yarar, kimler yaptırabilir sorularının cevapları için okumaya devam edin!

mavi_maske

Mavi maske nedir? Hangi cilt tipleri için uygundur?

Hassas ciltleri yatıştıran, cilde nem ve parlaklık veren, ciltteki kızarıklık ve kılcal damarları sakinleştiren bir maskedir. Gözler de dahil olmak üzere yüzün tamamına uygulanır. Göz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde de etkilidir. Aynı zamanda gözleri dinlendirir.

Maske yüzde tamamen kuruyana kadar bekletilir ve soyularak çıkarılır.

Mavi maske yalnızca cildi sakinleştirmekle kalmaz, içerdiği tonik sayesinde cildin sıkılaşmasına da yardımcı olur. Ciltteki gözenekleri küçültür. Her mevsim uygulanabilir.

Her işlemden sonra olduğu gibi, mavi maske uygulandıktan sonra maskenin özel serumlarıyla cilt tazelenir ve güneş koruyucu sürülerek bakım tamamlanır. Tüm cilt bakımlarının ardından güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir.

Maske içeriği hangi ürünlerden oluşur?

Mavi maske içeriği; yulaf özü, aleo vera özü, güvercin ağacı ve gingko biloba bitkilerinden oluşmaktadır.

Doğru yerde cilt bakımı yaptırmak neden önemlidir?

Kişinin cildinin analiz edilerek, cildin ihtiyaçları doğrultusunda işlem yapılması açısından önemlidir. Yapılan her uygulama cilt tipine göre değişiklik gösterir. Cilt tipine uygun olarak yapılmayan işlemler cildin pH oranını bozabilir.

Hangi süre aralığında cilt bakımı yaptırmak gerekir?

Süre, yapılacak olan bakım türüne göre değişiklik gösterebilir. Rutin bir temizlik veya vitamin bakımı genellikle on beş günde bir veya ayda bir yapılabilir.

Örneğin; Oxygeneo ve oksijenli cilt bakımı gibi cihazlı işlemler on beş günde bir yapılmaktadır. Sonuç olarak cildin ihtiyacına göre cilt bakımı süreçleri değişiklik gösterebilir.

Mavi maskenin yan etkisi var mı?

Maske içeriğindeki ürünler FDA onaylı olup, herhangi bir yan etkisi yoktur.

mavi_maske_2