esteworld-tarihi-kosk

Sağlıklı kilo vermeyi, fit bir vücuda sahip olmayı ve her daim zinde kalmayı sağlayan ‘Motivasyon Diyeti’nin sırları Esteworld uzmanları tarafından düzenlenen etkinlikle paylaşıldı. Esteworld tarihi Beyaz Köşk’te gerçekleşen etkinlikte, kilo vermenin püf noktaları konuşuldu.

Bahara hazırlık sürecinde bireyleri doğru bilgilendirme, sağlıklı ve kalıcı biçimde kilo verme motivasyonunu arttırma amacıyla düzenlenen “Motivasyon Diyeti” etkinliği Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Altunizade Kliniği’nde gerçekleşti. Pek çok Türk filminin çekimlerinin yapıldığı tarihi binanın sıcak atmosferinde bir araya gelen katılımcılar, forma girmenin sırlarını öğrendi, diyette doğru bilinen yanlış uygulamalar hakkında da bilinçlendiler.

Sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmek isteyenlerle buluşan Diyetisyen İpek Konuralp, diyetlerde motivasyonunun önemini ve motivasyon diyetini anlattı. Motivasyonu eksik olan diyetlerin nihai hedefe ulaşmasının zor olacağına değindi.

Kilo vermek isteyenlerin en büyük hatayı komşularının, arkadaşlarının, gazete-dergi diyetlerini uygulayarak yaptıklarını anlattı. Diyetlerin kişiye özel olmasını gerektiğini belirten İpek Konuralp, diyetlere kişilerin ihtiyaçlarına yönelik özel detoks suları eklediğini belirtti. Bahara hazırlanmak isteyen kişilere ise bahar detoxu hazırladığını anlattı.

Etkinliğe katılan daha önce kilo vermiş ve halen diyet uygulayan danışanları nasıl kilo verdiğini ve bu kiloyu nasıl koruduklarından bahsetti. Başarı öykülerinde motivasyonun önemli bir yer tuttuğundan bahsettiler.

Dyt. Konuralp’in danışanı Hayat Hanım, 2007’de başladığı sağlıklı yaşam yolculuğunda nasıl kilo verdiğini ve verdiğini kiloyu nasıl koruduğundan bahsetti.

Etkinlik sonunda yapılan çekilişle misafirlere sürpriz hediyeler verildi. Konuralp’in diyetlere eklediği detoks sularının tadımı, davetlilerle birlikte yapıldı.

Bizim Aile, Aile Şerefi, Baba Bizi Eversene, Yüreğimde Yare Var, Sev Kardeşim gibi pek çok Yeşilçam filmine sahne olan Beyaz Köşk’te gerçekleşen etkinlik sonunda tarihi merdivenlerde hatıra fotoğrafı çekildi.

esteworld-motivasyon-diyeti