Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu şubelerinden Altunizade Klinik, Çocukluk Çağı Obezite ile Mücadele sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sağlıklı Beslenme ve Diyet bölümü işbirliği ile okullarda öğrenci ve velileri bilinçlendirme çalışmalarına başladı.

Ekran Alıntısı-2

Proje kapsamında ziyaret edilen okullarda çocuklara diyetisyen kontrolü ile detaylı vücut analizi yapılarak; boy ve kilo oranları, vücut yağ-kas-su oranları ile metabolizma hızı ölçümleri gerçekleştiriliyor.

Projenin amacı ise çağın en büyük sağlık sorunu olan obeziteye karşı mücadele için çocukları ve aileleri bilinçlendirmek ve sağlıklı yaşam şekli değişikliğine ön ayak olmak.

Ekran Alıntısı-1

Bu çalışma ile Esteworld Altunizade Klinik, çocukların yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme şeklini öğrenmesi ve sağlıklı kilo kontrolü için velileri diyetisyenlerle görüşmeye davet ediyor.

Kısa bir süre önce ilk okul ziyaretini gerçekleştiren Esteworld Altunizade Klinik diyetisyen ve çalışanları, hız kesmeden İstanbul’un farklı ilçelerinde okulları ziyaret etmeye devam ediyor!

Sağlıklı bir nesil için unutulmamalıdır ki: “Çocukların alışkanlıkları küçük yaşta oluşur.”

Ekran Alıntısı-3