esteworld-obezite-cerrahisi

Esteworld Sağlık Grubu, 25 yıldır her geçen gün kazanılan yeni deneyimler, idari birimlerden tıbbi kadroya her bölümde konusunda uzman isimler, iyi bir ekip çalışması ve ülkenin aydınlık yarınlarına inançla büyümeye devam ediyor. Sırada Avrupa’nın en büyüğü unvanını taşıyacak obezite cerrahisini bünyesine dahil etme planları var. Çalışmalarına başlanan 100 yataklı ek bina 2017 yılı içerisinde hizmete giriyor.

Esteworld Sağlık Grubu olumsuz ekonomik yorumlara, umutsuz girişimcilere inat büyümeye devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TUNCER, “Ülkemizde yansıtılmaya çalışıldığı gibi bir kaos ortamı yok. Ülkesi için çalışmaktan yorulmayan ve devletine güvenen bir vatandaş olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” diyor.

İşte Esteworld Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TUNCER’in medyada yer alan röportajı…

Elde ettiğiniz başarıda oluşturduğunuz çalışma disiplinini anlatır mısınız?

Esteworld Sağlık Grubu olarak, teknolojiyi takip eden ve bunu uzman hekim kadromuzla birleştiren bir grubuz. Bugün İstanbul’da 4 şube, yurt dışında 30 temsilciliğe ulaşan başarımızın temelinde ülkemiz için çalışmaktan keyif almak ve yılmamak var. Yurt içi ve yurt dışı yatırımları ile aldığımız geri dönüşler, verdiğimiz emeğin karşılığını aldığımızı göstererek bizi motive ediyor. Çalışma prensibimiz ‘önce insan’!

2016, tüm dünya ekonomileri için oldukça dalgalanmalarla dolu bir yıl oldu. Bulunduğunuz sektör ve iş dünyası için 2017 projeksiyonlarınız neler?


2016’da ülkemizde yaşanan üzücü olayları, aziz milletimizin gayreti ile çabuk toparladık. Ülkesi için çalışmaktan yorulmayan ve devletine güvenen bir vatandaş olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Çünkü ülkemizde yansıtılmaya çalışıldığı gibi bir kaos ortamı yok. Bunu sağlık sektöründe lider bir grubun başkanı olarak rahatça söyleyebilirim. Ekonomik, sosyal ve hukuksal anlamda güvenli bir ortamdayız. 2017 yılında; yabancı medyada, Türkiye aleyhine oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıyı düzeltmeye yönelik çalışmalarımız devam edecek.

AR-GE firmanız açışından ne derece önemli? Bu sistemden aktif olarak faydalanıyor musunuz?


Araştırma-geliştirme, hem bir girişimci olarak hem de bir yönetici olarak fazlasıyla önem verdiğim bir alan. Sektör ve tüketici analizleri yapmak, misafirlerimizin ya da bizden hizmet almak isteyen hasta adaylarının beklentilerine eksiksiz cevap verebilmek için sürekli kendini geliştiren ve güncelleyen bir yapımız var.

Risk alma parametreleri bulunduğunuz sektörde temel olarak nedir? Firma olarak risk alma eğiliminiz nasıl?

İnsan odaklı çalışan sağlık sektöründe, risk alma yüzdeniz %0 olmalıdır. Verdiğimiz hizmette önce insan ve hasta memnuniyeti prensibini benimsemekteyiz. Hastalarımızın %100 memnuniyeti esastır.

2017’de kurumsal olarak hedeflediğiniz büyüme ve yatırım ideallerinizi bizimle paylaşır mısınız?

2017 yılında Etiler hastanemizi 10 bin metrekare ve 100 yatağa çıkarma hedefimiz var. Bu konuda çalışmalarımız başladı ve hızla devam ediyor. Avrupa’nın en büyük “Plastik Cerrahi ve Obezite” hastanesi olarak inşallah 2017 yılında Etiler’deki hastanemizi açmış olacağız. Bu, hem ülkemize yurt dışından daha fazla hasta getirmemizi sağlayacak hem de ülkemizi yurt dışında gerek estetik cerrahisinde, gerek obozite-diyabetik cerrahide daha yoğun bir şekilde tanıtmamızı sağlayacak