gunesin-zararlarindan-curegen-ile-korunun-1

Dünyadaki tüm varlıklar için güneş bir hayat kaynağıdır. Güneşin insanlar üzerinde yarattığı en temel faydalar arasında, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan antibakteriyel etkisi yer alır. Aynı zamanda vücudun D vitamini sentezlemesini gerçekleştirdiği için özellikle çocukların kemik gelişiminde temel bir rol üstlenir.

Güneş ışığı beynin hormonel işlevlerinin normale dönmesine katkı sağlar, beyinde moral yükselten ve serotonin adı verilen hormonların üretimini hızlandırır. Tüm bu faydaları içeren temel hayat kaynağımız güneş, ozon tabakasının incelmesiyle birlikte artık insanlar için bir tehlike unsuru haline gelmeye başlamıştır.

Güneşin en büyük tehlikesi; UVA ve UVB ışınlarından kaynaklanıyor. UVA cildin erken yaşlanması ve kırışmasına neden olurken; cilt üzerinde yanıklar oluşmasına neden olan UVB ve UVC ise deri kanserleri riskini artırmaktadır. Güneşin bu zararlı ışınlarından korunmak için muhakkak UVA ve UVB filtreli güneş koruyucuların tercih edilmesi gerekiyor.

Yetişkinler ve çocuklar için 50+ koruma faktörlü ürünler tercih edilmeli.

Güneş koruyucuların içerikleri de farklı farklı. İçeriğinde zararlı kimyasal barındırmayan, sakinleştirici özelliği bulunan güneş koruyucular hassas cilde sahip olanlar için en doğru seçenek oluyor.

SPF denilen koruma faktörü arttıkça cildin güneşe karşı dayanıklılığı da artıyor. Ayrıca çinko oksit ve titanyum dioksit içeren güneş koruyucuların etkisinin daha uzun süreli olduğu da unutulmamalı. Güneş ışınlarının daha dik geldiği saatlerde, daha etkili olan bu içeriklerin kullanmasını öneriliyor.

Unutulmamalı; güneş koruyucu, eğer suya dayanıklı değilse; deniz ya da havuza her girişte yenilenmeli, bunun dışında koruma faktörüne göre değişse de 2 saatte bir tazelenmeli. Ayrıca, güneş açılarının dik geldiği 11:00 ila 16:00 saatleri arasında güneşte kalmamak da önemli.

CUREGEN GÜNEŞ KORUYUCULARIN FARKI

gunesin-zararlarindan-curegen-ile-korunun (1)

Curegen yüz için güneş koruyucuların içerisinde MATRIXYL 3000 denilen Anti-Aging içerik bulunur. Bu içerik cildin hücre yenilenmesini destekler, hassas ve özellikle UV hasarına eğilimli ciltlerde onarımı hızlandırır ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurken, cilt tonunu dengeler.

MATRIXYL 3000 ile beraber tüm güneş koruyucularda;
• E Vitamini
• Allantoin
• Aloe Vera
• Panthenol
• Bisabolol özleri bulunmaktadır.

curegen-gunes-koruyucu

Bu içerikler sayesinde Curegen Güneş Koruyucular güneşin zararlı etkilerine ve foto-yaşlanmaya karşı koruma sağlar, cildin yenilenmesine yardım eder, serbest radikallere karşı korur.

Curegen güneş koruyucu ürün sipariş etmek istediğinizde 0216 266 30 80 ve WhatsApp 0544 497 52 66 numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

www.curegen.com.tr
Facebook.com/curegencomtr
Instagram.com/curegencomtr