Estetik trendlerini yakından takip edenler Türkiye’nin yolunu tutuyor. Hem tatil yapıyor hem de güzelleşerek ülkesine dönüyor. İlk sırada saç ekimi ve estetik operasyonlar var.

Son yıllarda estetik ve diş sağlığı için Türkiye’ye gelen yabancı misafirler hem tatil yapma imkânı yakalıyor hem de değişmiş, güzelleşmiş olarak ülkelerine geri dönüyor. 2017’nin ilk aylarında sektördeki yüzde 20’ye varan artış da bunun en önemli göstergesi. Türkiye, son 10 yılda dünya sağlık turizminde öncü durumda. Gerek saç ekimi, estetik operasyonlar gerek diş sağlığı trendleriyle ilişkili çok sayıda yabancı turisti ağırlıyoruz. Yurt dışından yılda 10 bin hasta getirterek sağlık trendlerini yakından takip eden Esteworld’ün Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Tuncer, hastaların hekim ve uygulanan teknolojilere güvenden ötürü ülkemizi tercih ettiklerini söylüyor. Tuncer, değişen ve gelişen teknolojiyle medikal estetik yani ameliyatsız gençlik-güzellik cihazlarının sürekli güncellendiğini anlatıyor. Örneğin artık Türkiye’de saç ekim robotu bile kullandıklarını söylüyor.

KADINLAR İNCELMEK İSTİYOR

Dr. Servet Terziler kadınlarda ilk tercihin bölgesel incelme uygulamaları olduğundan bahsediyor ve ekliyor: “Kadınlar, daha genç görünmek için cilt yenileme, gençleştirme, yüz şekillendirme işlemlerine başvuruyor. Erkeklerdeyse en popüler işlem saç ekimi. Karın kası ‘six pack’ için teknoloji kullanılarak yapılan cerrahi tedaviler tercih ediliyor. Fit vücut için yapılan operasyonlardan biri de jinekomasti ameliyatları.”

SON MODA DİŞ ESTETİĞİ

Dr. Terziler, genç çiftler arasında yaygın olan çift estetiği hakkında “Çiftler düğünlerinde kusursuz görünmek için farklı uygulamalar yaptırıyor. Bunların başında cilt yenileme, vücut şekillendirme, saç ekimi, diş estetiği geliyor.” diyor. Son dönemin popüler uygulamalarından biri de diş estetiği… Göz alıcı bir gülümseme isteyen, iş hayatında aktif olan kişilerin diş estetiğine yöneldiğini anlatan Terziler, etkili bir gülüş için lamina yani yaprak porselenler, tam seramik kaplamalar ve porselen dolguların tercih edildiğini söylüyor.

Haber Türk Magazin / 25.05.2017

 

guzellesmek-icin-ilk-adres-turkiye