ipek-koza-ile-ameliyatsiz-genclesme

Biz kadınlar için bakımın sonu yok! Her yaşımızda ayrı güzel olsak da bazen daha da iyi görünmek isteyebiliyoruz. Ameliyatsız estetik uygulamalardan biri olan İpek Koza’yı Esteworld anlatıyor…

Ameliyatsız estetik uygulamalarda “İpek Koza Tekniği”…

Koza gibi genç, sıkı ve parlak cilt isteyenler “İpek Estetiği” ile ameliyatsız yöntemleri uygulayabiliyor. Üstelik ağrısız, izsiz, ameliyatsız ve kısa sürede…

İpek kadar doğal ve hassas iplerle cilt tıpkı kozanın iç kısmında olduğu gibi sıkı ve düzgün bir şekilde dokunuyor. Üstelik dikiş ve askılama yapılmadan. Kısa zaman sonra bu ipler kendiliğinden eriyip yok oluyor. Aynı ipek lifleri gibi yok olurken ciltte güçlü bağ lifler oluşturuyor ve kolojen salgılanıyor. Cilde herhagi bir askılama işlemi yapılmamasına rağmen askılanmış gibi gergin bir görünüm elde edilebiliyor. Kozanın oluştukça renginin açılarak sarıdan beyaza döndüğü gibi bu teknik sonrası da cilt berraklaşıyor ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Özellikle V şeklindeki yüz çizgisi zamanla U şekline dönüşmüş, cildi sarkmış ve çene kemiğinde pot bir deri görünümü oluşmuş kişiler “İpek Koza Tekniği” için uygun adaylardır.

İpek Koza Tekniği’nin önemli farklarından biri uygulamanın kalıcılığı ve kısa sürede uygulanabilmesi. Dilendiği taktirde yöntem tekrarlanabiliyor.

Uygulama sonrası, tekniğe adını veren doğal ipeğin içindeki Sericin ve fibroin proteinlerinden de yararlanmak için ham ipek koza ile krem ve altın maske uygulaması yapılıyor. Böylece işlem sonrası ödem ve acı azalmış oluyor.