Son teknoloji saç ekimi yöntemi robotik saç cerrahisi; minimum düzeye inen hata payı, benzersiz teknolojileri, hızı ve hassasiyeti ile klasik saç ekimi yöntemleri arasında farklar yaratmaya devam ediyor.

Saç köklerinin klasik yöntemler yerine saç ekim robotu tarafından otomatik bir teknoloji ile toplanması, ekim alanındaki kanalların gelişmiş bir teknoloji ile açılması ve bu köklerin minimum hata öngörüleri ile açılan kanallara manüel olarak ekilmesi işlemi robotik saç ekimi süreçlerini kapsıyor.

Peki robotik saç ekimi süreçleri nelerdir, nasıl ilerler? Saç ekim robotu nasıl işlem yapar?

 • Konsültasyon süreciniz boyunca, uzman doktor tarafından ARTAS Hair Studio® teknolojisi kullanılarak, 3D model ile size özel saç ekimi çözümü belirlenir. Uzman doktorunuz simülasyon sonuçlarınızı göstererek; ihtiyacınız olan greft sayısını ve beklentinizi karşılayacak uygun saç çizgisi tasarımınızı belirler.
 • Kök toplama için sağlıklı saçları belirleme aşamasında; yüksek netlikte stereoskopik görme sistemi, Artas yapay zeka algoritmalarında kullanılır.
 • Donör bölgenizdeki doğal görünümün korunabilmesi için, saçlar özenle seçilerek toplanır. Gelişmiş saç ekim robotu, manuel tekniklerin ötesinde bir hız ve hatasız işlem sağlar.
 • Kök toplama için Artas Hair Studio® tarafından oluşturulan 3D model tasarımınız, uzman doktorunuzun gözetimindedir. Saç ekim robotu, var olan saçlarınızın korunması ve yıpranmasını engellemek için en uygun yol haritasını çizer.
 • Daha sonra, kökler seyrek alanlara nakledilerek saç ekimi süreciniz tamamlanır.
 • Dikkat çeken, kalıcı, kalın görünümlü yeni saçlar 6 ay içerisinde uzamaya başlar ve zamanla uzamaya devam eder.
  1. Konsültasyon süreciniz boyunca, uzman doktor tarafından ARTAS Hair Studio® teknolojisi kullanılarak, 3D model ile size özel saç ekimi çözümü belirlenir. Uzman doktorunuz simülasyon sonuçlarınızı göstererek; ihtiyacınız olan greft sayısını ve beklentinizi karşılayacak uygun saç çizgisi tasarımınızı belirler.
  2. Kök toplama için sağlıklı saçları belirleme aşamasında; yüksek netlikte stereoskopik görme sistemi, Artas yapay zeka algoritmalarında kullanılır.
  3. Donör bölgenizdeki doğal görünümün korunabilmesi için, saçlar özenle seçilerek toplanır. Gelişmiş saç ekim robotu, manuel tekniklerin ötesinde bir hız ve hatasız işlem sağlar.
  4. Kök toplama için Artas Hair Studio® tarafından oluşturulan 3D model tasarımınız, uzman doktorunuzun gözetimindedir. Saç ekim robotu, var olan saçlarınızın korunması ve yıpranmasını engellemek için en uygun yol haritasını çizer.
  5. Daha sonra, kökler seyrek alanlara nakledilerek saç ekimi süreciniz tamamlanır.
  6. Dikkat çeken, kalıcı, kalın görünümlü yeni saçlar 6 ay içerisinde uzamaya başlar ve zamanla uzamaya devam eder.

robotik-sac-ekimi-surecleri