Sağlık turistlerinin çoğu saç ekimi için Türkiye’yi tercih ederken, bu oranın azımsanmayacak kadar yüksek oluşu sokakta ya da AVM’de rastlanan, başlarında çoğu zaman bantlarla görülen turistleri açıklıyor. “Saç ekimi meraktan ziyade, temel bir ihtiyaç haline geldi. Dünyaya göre makul fiyatlara en kaliteli ekimi yapıyoruz” diyen Esteworld Yönetim Kurulu Başkanı & Medikal Direktörü Dr. Servet Terziler, ünlerinin artık sadece Arap pazarı sınırlan içinde olmadığını, Avrupa ve Amerika’dan da çok fazla sayıda hasta aldıklarını söylüyor. “Yeni neslin taleplerinin karşılanması için bu pazar büyüyerek devam edecektir. Umudumuz sektördeki kaliteli oyuncuların artması. Estetik kısmı ile değerlendirecek olursam; gelen 750 bin sağlık turistinin yüzde 65″inin saç ekimi için geldiğini görüyoruz” diyor.

Esteworld Yönetim Kurulu Başkanı & Medikal Direktörü Dr. Servet Terziler: “Arap bölgesinde tercih edilen merkez olmamızın en büyük sebebi referanslarımız. Önemli ailelerin saçlarını ekiyoruz.

Saç ekimi sanıldığı kadar kolay ve riski düşük bir operasyon da değil. Hatta bazen güzellik salonlarında, merdiven altı kliniklerde yapılabildiğine rastladığımız örnekler çok iyi olduğumuz bu alandaki başarıya gölge düşürmeye yetebilir. Terziler, “Saç ekimi, Sağlık Bakanlığı’nca denetlenen hastanelerde yapılmak zorunda. Bu yasal bir zorunluluk. Uzman hekimlerce (cildiye doktoru, plastik cerrahi, medikal estetik hekiminin) steril bir ortamda uygulanması gerekiyor. Aksi halde telafisi mümkün olmayan sonuçlar yaşanabiliyor” diyor. Bir saç ekimi operasyonu ortalama altı-sekiz saat sürüyor.

Fortune Türkiye – 01.11.2017

saglik-sektorunde-sac-ekimi