dugun-oncesi-cift-estetigi

Evlilik hazırlığı yapanları keyifli olduğu kadar zorlu bir süreç bekliyor. Çünkü gelinlik-damatlık seçimi, mekan arayışı derken ciddi telaş yaşanıyor. Bu arada ortak bir beklenti de söz konusu: Çiftler, hayatlarının en özel gününde kusursuz görünmek istiyor. Söz konusu beklenti yeni bir trend yarattı: Düğün öncesi çift estetiği. Küçük dokunuşlarla daha genç, dinamik bir görünüm elde etme talebi var. Detayları Esteworld Plastik Cerrahi Hastaneleri uzmanları anlattı.

Zarif Bir Gelin Olmak için: Liposuction

Gelinliğinin içinde daha zarif ve ince gözükmek isteyen gelin adaylarının ilk tercihi liposuction.

Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Volkan OTRAKÇI operasyon sonrası iki beden kadar incelme sağlandığını vurgulayarak şunları söylüyor: “Bu işlem sayesinde gelin adaylarının zayıflamadan ziyade daha şekilli bir vücuda kavuşmasını sağlayabiliyoruz. Alınan yağ ağırlığı az gözükse de şekil olarak daha ince bir bedene kavuşulabiliyor.”

Damat Adaylarının İlk Tercihi: Saç Ekimi

Saç kaybı düğün öncesi yaşanan sıkıntıların başında. Uzm. Dr. Servet TERZİLER, Türkiye’de Robotik Saç Ekimi ile damat adaylarının yüzünün güldüğünü söylüyor: “Manuel yapılan işlemlerdeki olası hata payı, göz yanılgısı, dikkat ve hassasiyet göz önünde bulundurularak geliştirilen bir yöntem. Bu yöntemde ise saç kökleri arasındaki boşluk, saçların çıkma yönü ve açısı gibi unsurlar robot tarafından algılanarak işlem yapılıyor.”

Orta Yaş ve Üzeri “Yüz Şekillendirme İşlemleri” İstiyor

İkinci baharını yaşayan birçok insan düğün bahanesi ile yüz germe işlemlerine sıkça başvuruyor. Prof. Dr. Murat TOPALAN her yüz tipine ayrı operasyonlar yapılması gerektiğini vurgulayarak şöyle diyor: “Yüz şekillendirme işlemleri arasında en çok tercih edilenlerin başında yüz germe geliyor. Gelişen teknoloji sayesinde şişlikler, morluklar minimuma indiğinden ve ameliyat izleri görünmeyen bölgelere çekildiğinden, kişiler 1 hafta içinde günlük hayatına geri dönüyor fakat tek farkla, 10 yaş gençleşerek.”

Cilt Sorunu Yaşayanlara Öneriler

Ameliyatsız yöntemleri tercih eden çiftler için son yıllarda kök hücre tedavisi (fibroblast) oldukça popüler. Tüm dünyada ünlü yıldızların yaptırdığı bu işlem ile 10 yaş gençleşmek mümkün. Dermatoloji Uzmanı Dr. Dilek BAŞARAN kök hücre tedavisi hakkında şu bilgileri aktarıyor: Kulak arkasından (koltuk altı ve bikini bölgesi de tercih edilebiliyor.) güneşten zarar görmeyen ve vücudun diğer bölgelerine göre daha genç sayılabilecek hücreler alınıp laboratuvar ortamında çoğaltılarak 3 seans halinde yüz, boyun, dekolte, el üstlerine uygulanıyor. Çukurcuk şeklindeki akne izleri, yara izleri ve ameliyat sonrası oluşmuş izler de bu işleme oldukça iyi yanıt veriyor. Yıpranmamış hücrelerin enjeksiyonu sonrasında derinin kalitesinde artış, elastikiyet kaybında düzelme, nem artışından dolayı parlaklık gibi olumlu etkiler gözleniyor. Cilt tüm sorunlarından arındığı gibi 10 yaş gençleşiyor.”

Hürriyet Kelebek / 21.04.2017