Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implant) "doğrudan saç ekimi" ya da kalem tekniği ismiyle anılan geliştirilmiş bir saç ekimi uygulamasıdır. Bu uygulamadaki amaç; Saç ekiminde kaliteyi arttırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişilerin günlük hayatlarına dönüşü hızlandırmaktır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Her saç ekimi öncesi olduğu gibi, saç analizi yapılarak hastanın ihtiyaçları belirlenir. Hastanın saç yapısı, dökülme oranı, donör bölge ve ortalama greft sayısı incelenir.


Yalnızca uzman kişiler tarafından kullanılması gereken medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel DHI kalemi sayesinde işlem adedi teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur.


Özetlemek gerekirse, DHI yöntemi tıraşsız, kesisiz, saçı kısaltmadan yapılan bir saç ekimi yöntemidir.

DHI Aşamaları Nelerdir?

Donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç kökleri rahatlatılır ve özel DHI kalemi ile saç kökleri toplanır. Toplanan greftler ayrıştırılarak ekime hazırlanır.


Bu yöntemde kanal açma işlemi ayrı bir süreç olmadığı için hazırlanan saç kökleri kalem benzeri özel cihaza yerleştirilir. Bu cihaz sayesinde köklerin solüsyonda bekleme süresi de ortadan kalkmış olur. Bu da greftlerde kayıp yaşanmamasını sağlar.


Uzman, toplanan saç köklerini bu özel cihaz sayesinde kafa derisine yerleştirme işlemine başlar. Saç kökleri doğru açılar gözetilerek yerleştirilir. Sağlıklı dokulara zarar vermeden uygulanan bu yöntem çok daha sık ekimlere olanak tanıması açısından avantajlıdır.

DHI Avantajları Nelerdir?

  • Çok daha sık ekim yapılmasına ve çok daha doğal görünümler elde etmeye olanak sağlar.
  • Özel aleti sayesinde saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılmış olur. Böylece kök kaybı riski en aza indirgenmiş olur.
  • Cihazla açı ayarlamak ve yön vermek kolaylaşır.
  • Mevcut saçlar hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Hasta çok daha hızlı bir iyileşme süreci yaşar.
  • Saçların tıraşlanmasına gerek olmadan yapılan saç ekimidir.
  • Cilde kesi açılmadan yapılan saç ekimidir.
Önemli Not

İlgili yasa gereğince saç ekimi operasyonları ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğrafları yayınlayamıyoruz. Form doldurarak yapılan operasyonlar ile ilgili talepte bulunabilir geniş bilgi alabilirsiniz. Saç ekimi merkezimizde uygulanan saç ekimi işlemi ile ilgili daha fazla detay ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için "bilgi formu" aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!