Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Logosu
Yüzünüzü Güldüren Hastane
Kategoriler
Bahçelievler
Altunizade
Etiler
International
Canlı Görüşme

Karın Germe

Karın germe (Abdominoplasti), karın çatlakları veya fazla yağ bulunan problemli derinin çıkartılması ile karın ve midenizdeki fazlalıkların yok olmasıdır.

Çeşitli sebepler neticesinde karın derisinde sarkma ve çatlaklar, karın bölgesi içi organlarını çevreleyen karın duvarı kaslarında gevşeme meydana gelmektedir. Bunun yanısıra ilerleyen yaşın etkisiyle karın bölgesinde yağ toplanması meydana gelir. Karın germe ameliyatı, çatlamış ve sarkmış karın derisini germenin dışında karın duvarı kaslarını da gerginleştirerek orjinalliğini kaybetmiş karın görünümünü düzelten bir işlemdir.

Kimler Operasyona Uygundur?

Karın germe operasyonu planlayan kadınlar ilerleyen zamanda doğum yapmayı düşünüyorlarsa karın germe ameliyatını doğumdan sonra planlamalıdır. Çünkü karın germe ameliyatından sonra doğum yapılır ise karın derisi ve karın duvarı kasları gebelik esnasında yeniden deforme olacaktır.

Ameliyat ve Sonrası

Karın germe operasyonu yaklaşık 2,5-3 saat süren bir işlemdir.Hasta aynı gün içersinde ya da bir gece hastanede kaldıktan sonra ameliyat sonrası evine dönebilir.Ameliyat dikişleri ise 10-12 günlerde alınır. 

 

Karın germe ile alakalı detaylı bilgi ve ÜCRETSİZ MUAYENE BAŞVURUSU için burayı tıklayarak sizi aramamızı sağlayabilir veya yan taraftaki formları doldurabilirsiniz

Etiketler :

karın germe
karın germe fiyatları
karın yağı aldırma
karından yağ aldırma
karın germe ameliyatı