burnunuza-dolgu-destegi

Burnuyla barışmak isteyenlerdenseniz tıp teknolojileri sizler için çareler üretmeye devam ediyor. Burun dolgusu da onlardan biri…

Ameliyatsız burun estetiği ile güzel ve estetik bir buruna sahip olunabiliyor. Özellikle cerrahi korkusu olan ya da rinoplasti sonrası nasıl görüneceğini yaklaşık olarak görmek ve yaşamak isteyenler için, 1-2 yıl arasında kalıcılığı devam eden, harika bir deneyim sunuyoruz.

Hafif kemerli burunlar için; dolgu ideal bir çözüm oluyor. Dolgu uygulaması ile burundaki boşluklar doldurulabiliyor ve hafif kemerli burunların kemerinin daha az gözükmesi sağlanıyor. Daha önce operasyon geçirmiş ama problemi olan, yeni bir operasyona vakit ayıramayan ya da operasyondan çekinen ve özel günler öncesi iyileşme dönemi yaşamadan burnunda hafif değişiklikler isteyen kişilerin dolgu uygulamasıyla çok iyi sonuçlar almaları mümkün.

Ameliyatsız bu işlem, genel anestezi gerektirmiyor. Uygulama burnun krem ile uyuşturulmasını takiben 10 dakikada yapılıyor. Etkisi 12- 18 ay arasında devam eden uygulamanın ardından kişiler hayatlarına kesintisiz devam edebiliyorlar.

BURUN UCUNA BOTULINIUM TOKSİN

Gülme esnasında burun ucunda düşme sorunu yaşayan, burun kanatları ve burun kemeri göze çarpan kişilerde ise üç dakikada yapılan botulinium toksin uygulamasıyla güzel sonuç alınabiliyor. Botulinium toksin burundaki düşme ve genişlemeyi azaltarak burun ucunda daralma ve yükselme yaratıyor. Kalıcılığı 5-6 ay süren uygulama sonunda kişiler gündelik hayatlarına hemen dönebiliyorlar.

İNCE İŞÇİLİK İSTİYOR

Burun dolgusu kesinlikle burun anatomisi ve burun estetiği konusunda tecrübeli bir uzman tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde son derece vahim sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Burun dolgusu için kalıcı ya da uzun süre erimeyen ürünlerin kullanılması sakıncalı. Bu ürünlerin kullanılması, telafisi son derece güç hatta imkansız sonuçlara sebep olabilir. Bu nedenle burun dolgusu için kullanılan ürünün eriyebilen bir ürün olması ve güvenli bir dolgu markasının tercih edilmesi son derece önemlidir. Piyasada ürünlerle ilgili olarak söylenen uzun kalıcılık sürelerine güvenilmemelidir.

DENEME YAPABİLİRSİNİZ

Burun dolgusu, estetik burun ameliyatı öncesi deneme amaçlı da yapılabiliyor. Özellikle burun estetiği konusunda net karar verememiş olan kişilerde, öncelikle yapılacak kısa süreli bir burun dolgusu ile kişinin olası burun estetiği sonucunu denemesi sağlanmış oluyor. Burun dolgusunun, çene dolgusu, dudak dolgusu ve yanak dolgusu uygulamaları ile beraber sık yapılan uygulamalardan biri. Tüm bu yüz dolgusu uygulamalarının orantılı ve daima gereğinden az miktarda, 1 gramını bile titizlikle düşünerek yaptığımızda, gerekli miktarı uygun yere yerleştirdiğimizde, estetik açıdan orantılı yüz görünümü sağlanmış olur.

BAŞKA NELER YAPILABİLİR?

Burun dolgusu ile burun eğrilikleri tamamen giderilebiliyor veya hafifletilebiliyor, burun ucu kaldırılabiliyor, burun asimetrileri düzeltilebiliyor, burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan problemler giderilebiliyor. Burun dudak bileşkesi belirginleştirilebiliyor, burun sırtı düzleştirilebiliyor, burun-alın ilişkisi ya da burun kanadı çentiklenmesi de düzeltilebiliyor.

Kaynak: Esteworld Magazine 19. Sayısı