Güncel FUE ve Robotik Saç Ekimi Yöntemleri …

Saç seyrekleşmesi ve kellik problemi yaşayan erkeklere güncel tedavi yöntemlerinden olan FUE ve robotik saç ekim yöntemleriyle hizmet verilebiliyor. Saç ekimi prosedürleri, son on yılda önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Estetik alanında uzmanlaşmış klinikler, artık çeşitli gelişmiş yöntemlerden birini veya birkaçını içeren çeşitli çözümler sunuyor.

Saç ekimi karar sürecinde olan bir kişinin göz önünde bulundurması gereken bir detay vardır ki; sonuç kalitesi, kullanılan yönteme bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Tedaviyi gerçekleştiren doktorun tecrübesi, klinik atmosferi ve ekipmanların kullanımında ne kadar gelişmiş oldukları da önemli faktörler arasında.

Saç ekimi operasyonunun tam olarak başarılı olabilmesi için; profesyonel ekip çalışması ile, her bir hasta için en uygun saç ekimi tekniğinin belirlenmesi gerekiyor. Hastaların süreç öncesinde, kendileri için uygun saç ekimi tekniklerini ve bu tekniklerin sonuçları hakkında bilgilendirilmesi gerekiyor. Bilgilendirme sonrasında hastalar; prosedüre hazırlanmaları için ve operasyon sonrası süreçler için de yönlendirilmeli.

Esteworld tüm hastalarına bu kriterlere uygun olarak uzman hekimleriyle hizmet vermektedir.

Son Teknoloji Saç Ekimi Deneyimi

Esteworld’de uygulanan saç nakilleri güncel yöntemler ve tıbbi teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Örneğin; saç ekimi konusunda uzmanlaşmış dünyanın önde gelen hekimleri tarafından geliştirilen robotik saç ekimi, dünyanın sayılı merkezleriyle birlikte Esteworld’de de uygulanmaktadır. Saç ekim robotu ile, kanal açma ve donör alanında kök toplama sürecindeki duruş süresi önemli ölçüde azaldığı için, saç ekimi prosedürleri daha kolaydır. Dikiş gerektirmeyen robotik saç nakli ile yan etki olmadan doğal görünümlü sonuçlar etmek mümkün.

Bir başka gelişmiş yöntem olan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç ekimi ile; genellikle başın arka ve yan tarafından alınan sık ve sağlam saç kökleri, seyrekleşmiş saçların olduğu ya da tamamen tüm saçların kaybolduğu bölgeye naklediliyor.