genital-estetik-hayatinizi-degistirebilir

Birçok kadının tabular nedeniyle ertelediği genital tedaviler, pratik ameliyat yöntemleri ile gerçekleştiriliyor.

İç ve dış genital bölgenin estetik ve fonksiyonel problemleri kadın nüfusunun büyük bir çoğunluğunu ilgilendiriyor ancak toplumsal tabuların sonucu ‘çekinme’ nedeniyle bu sorunlar öteleniyor.

Vajina genişliği nedeniyle tarafımıza başvuran hastaların büyük bir çoğunluğu ilk etapta doğru bilgiyi alabilecek muhatap bulmada güçlükler yaşadıklarını, utandıkları için başvurularını ertelediklerini ancak sağlık problemleri yaşadıklarını belirtiyorlar. Utanmaya gerek yok! Kadın cinselliği de en az erkek cinselliği kadar önemlidir. Vaginoplasti ameliyatı sayesinde daha mutlu kadınlar ve daha mutlu çiftler yaratmak mümkün; hem de yarım saat sürecek bir ameliyat prosedürü ile…

CİNSEL HAZ NOKTASI GERİ DÖNÜYOR

Genetik nedenler ve doğum esnasında oluşan deformasyonlar nedeniyle vajina genişleyebiliyor. Normal doğum esnasında yapılan ‘epizyotomi’ isimli kesi de vajina anatomisini bozabiliyor.

Vajeni bir silindir gibi düşündüğümüzde alt üçte birlik kısım cinsel birleşme esnasında teması sağladığı için hem kadın hem de erkek cinsel hazzından sorumlu olan bölge; ayrıca bu bölgede adını hep duyduğumuz ‘G noktası’ bulunuyor ki bu klitoris kadar güçlü bir cinsel haz noktası. Vajenin bu kısmına yapılacak olan daraltma işleminin adı ‘vajinoplasti’. Vajinoplasti, aslında rekonstüktif yani yeniden yapılandırıcı bir işlem. Tamamen eriyebilen dikişler ile yapılan, kas ve yumuşak dokuları orijinal yerlerine yeniden taşıyan bu operasyon ile vajina girişini daraltırken, karın bölgesinden alınan yağ greftleri ile geri kalan bölgede daralma sağlanıyor. Yağ enjeksiyonu, yağ dokusunun taşıdığı kök hücreleri de bu bölgeye aktardığı için vajen dokusunda tam anlamıyla bir yenilenme sağlıyor.

Vajinoplasti ameliyatları dış genital bölge estetiği anlamına gelen ‘Labioplasti’ ile birleştirilince her açıdan sağlığa kavuşulmasını sağlıyor. Labioplasti’de iç dudaklar küçültülüp şekillendirilebiliyor

ve vajina ameliyatı ile kombine olarak yapılabiliyor. Büyük olan iç dudaklar nedeniyle sıklıkla idrar yolu enfeksiyonu geçiren, genital hijyenini tam olarak sağlayamayan hem de estetik açıdan iyileşme sağlamayı amaçlayan kadınlar pratik bir yöntemle sağlığını geri kazanabiliyor.

İZ YOK, DİKİŞ YOK

Ameliyat sonrası bakımı da oldukça kolay olan bu ameliyat sonrasında pansuman ve dikiş alınmasına

gerek olmuyor. Sadece ilaç ve temel genital temizlik yeterli. Hem vaginoplasti hem dış genital estetiği sonrası görünebilir iz kalmıyor. Enjekte edilen yağ dokusu da göbek deliğinin içinden açılan 2 milimetrelik bir kesi ile alınıyor ve aynı şekilde burada da görünebilir iz kalmıyor.

Bu ameliyat sonrası vajina cerrahi olarak daraltılıyor, temas yüzeyi artıyor ancak tabii ki bunu cinsel mutlulukla tamamen bağdaştırmak mümkün değil. Cinsel istek ve tam anlamıyla bir cinsel mutluluk için duygusal, ruhsal ve eşler arası uyum da en az cinsel hissiyat kadar önemli. Gerçek mutluluğu sağlayabilmek için yapılabilecek bir ameliyat yok ama çözüm basit: Sevgi.

genital-estetik