Kim aynaya baktığında kendini güzel bulmaz ki… Ama birkaç küçük estetik dokunuş pek de fena olmazdı, ne dersiniz? Burun estetiği, botoks, saç ekimi, meme büyütme veya dudak dolgusu… Estetik yaptırmak istiyorsunuz ama ne yapacağınızı, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Bugün hayatımızın her alanına yön veren, ne söylediğine bakmadan hiçbir işe başlamadığımız burçlar belki bu konuda da rehberimiz olabilir. Burcunuzu söyleyin size hangi estetik işleme yatkın olduğunuzu söyleyelim. İşte burçların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar!

Koçlar: Hayattan kopmadan pratik güzellik


Liderlik özellikleri taşıyan, toplum içinde dikkat çekmeyi ve hayatı hızlı yaşamayı seven koç burcu insanları için iyi görünmek çok ama çok önemli. Bu nedenle özellikle yüz bölgesinde burun estetiği, botoks, dudak dolgusu gibi estetik müdahaleler tam koçlara göre. Pratik ve sosyal yaşamı hareketli insanlar oldukları için “öğle tatili estetiği” denilen, gündelik hayattan kopmadan yapılabilecek PRP,dudak dolgusu, botoks gibi uygulamalar, koçların en çok tercih ettiği estetik müdahaleler arasında.

Boğalar: Yaşla gelen gizemli estetik


Pahalı zevkleri olan, lüksü seven, sakin ve huzurlu boğa burçları, doğuştan estetik bir görünüme sahip olduğu için ancak ileri yaşlarda estetik dokunuşlara ihtiyaç duyar. Gizliliği seven, ketum boğa burcu ihtiyaç hissederse botoks, yüz gerdirme ve boyun estetiği gibi operasyonlar yaptırabilir. Damak zevkine düşkün boğalar, bu nedenle kilo problemi yaşayıp yağ aldırma ve karın germe operasyonlarına da ihtiyaç duyabilirler.

İkizler: Mükemmelin peşinde…


Yaşı kaç olursa olsun ikizler insanları her daim genç görünür. Ancak mükemmeliyetçi yapıları nedeniyle en küçük bir kusura dahi tahammülleri olmadığından yaşamlarının her döneminde estetik yaptırmaya yatkınlardır. Sadece burun estetiği, botoks, saç ekimi, dudak dolgusu değil, vücutlarını mükemmel gösterecek kalça büyütme, meme büyütme, yağ aldırma gibi operasyonları da kolaylıkla yaptırabilirler. Estetik konusundaki cesaretleri, zaten yüksek olan özgüvenlerini daha da artırır.

Yengeçler: Her daim doğallıktan yana


Sevecen, sıcakkanlı, evcimen ve duygusal bir yapıya sahip olan yengeçler ihtiyaç duymadığı sürece estetik operasyon yaptırmayan burçlardan. Ancak konfor ve sağlıklarına çok düşkün olduklarından nefes almakta zorlanıyorlarsa burun estetiği, bel ağrısı çekiyorlarsa meme küçültme, özgüvenleri zedeleniyorsa saç ekimi veya kepçe kulak ameliyatı yaptırmaktan kaçınmazlar. Doğallıktan ve doğal görünmekten yana olan yengeç burcu insanlarının abartılı estetik değişimler yaptıklarını görmek çok zordur.

Aslanlar: Gösterişin asaletle buluşması…


Gösterişin, asaletin ve lüksün burcu aslan. Kendini seven ve dış görünüşüne çok düşkün olan aslan burcu insanları, liderlik özellikleri taşıdıkları için özellikle yüz estetiğine oldukça önem verirler. Yüzleri ve elbette vücutları güçlü kişiliklerini yansıtmalı, özgüvenlerini perçinlemelidir. Etkileyici görünmek için her türlü müdahaleyi yaptırabilecek olan aslan burçlarının en çok tercih ettiği estetik uygulamalar ise burun estetiği, saç ekimi, dudak dolgusu, kepçe kulak ameliyatı ve botoks.

Başaklar: Güzelliği ayrıntılarda gizli


Sağlığına güzelliğinden daha çok önem veren başak burçları özellikle ozon terapi, gençlik aşısı, PRP, altın iğne gibi medikal estetik uygulamalarına daha yatkındır. Ancak mükemmeliyetçi, titiz mi titiz olan başak burcu insanı vücudunda bir noktayı beğenmiyorsa kafayı takabilir ve estetik operasyon yaptırmaya karar verebilir. Toplum içinde fazla dikkat çekmeyi sevmediklerinden bir bakışta anlaşılmayacak, doğal görünümlü burun estetiği, dudak dolgusu ve botoks gibi estetik uygulamalar yaptırabilir ve gizli tutabilirler.

Teraziler: Zarafetin vücut bulmuş hali


Huzur, uyum ve güzelliğe çok önem veren terazi burcu insanı, adını güzellik tanrıçasından alan Venüs gezegeni tarafından yönetildiğinden zarafetiyle hemen dikkat çeker. Doğallıktan ve dengeli bir güzellikten yana olan teraziler; burun estetiğinden botoksa, meme büyütmeden dudak dolgusuna kalça büyütmeden kepçe kulak ameliyatına her türlü estetik operasyona açıktır. Ancak tek bir şartla; doğal görünmesi… Kararsız ve mükemmeli arayan yapıları nedeniyle estetik konusunda da oldukça titiz davranan terazi burcu insanları güzelliğine çok önem verdiğinden ileri yaşlarda yüz ve boyun gerdirme, dudak estetiği, liposuction (yağ aldırma) gibi uygulamalara da hayır demezler.

Akrepler: Küllerinden doğan ölümcül güzellik


Küllerinden doğan burç olarak bilinen akrepler gerek ruhsal gerekse bedensel anlamda hayatları boyunca hep bir dönüşüm içindedir. Ruhsal dönüşüme çoğu kez fiziksel dönüşüm de eşlik eder. Burun estetiği, botoks, dudak dolgusu bir yana cinsel hayatına önem veren akrep burcu kadınları kalça büyütme, meme büyütme, genital estetik gibi uygulamaları yaptırmaktan da çekinmezler. Yaptırdıkları işlemlerin gizli kalmasını, dolayısıyla sonuçların doğal olmasını isterler. Akrep kadınlarının yanı sıra akrep erkekleri de genital bölge estetiği yaptırmak konusunda istekli ve cesurdur.

Yaylar: Cesur ve güzel


Eğlenceye ve keyfine düşkün espritüel yay insanları, girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi sevdiklerinden dış görünüşlerine de çok önem verir. Bu nedenle eğer fiziksel görünüşlerinde bir kusur olduğunu düşünüyorlarsa estetik operasyondan kaçınmazlar. İyi görünmek için burun estetiğinden saç ekimine, meme büyütmeden kepçe kulak ameliyatına, yaptıramayacakları estetik müdahale yoktur. Canları tatlı olduğundan botoks gibi küçük dokunuşlarla başlayıp zamanla daha büyük estetik değişimler yapmaya karar verirler.

Oğlaklar: Mesafeli, doğal ve etkileyici


Ciddi, idealist, çalışkan ve güvenilir oğlak burcu insanları güzellikten daha çok sağlığa ve zindeliğe önem verir. Beslenmelerine ve yaşam kalitelerine dikkat ettikleri için ileri yaşlara dek estetik yaptırma ihtiyacı hissetmezler. Bazı oğlaklar bu süreçte botoks, PRP, altın iğne gibi estetik dokunuşları tercih edebilir. Genellikle doğuştan diş ve çene yapısı ile ilgili problemler yaşadıkları için yanak dolgusu veya diş estetiği gibi müdahaleler yaptırabilirler. Yaşamının her alanında bir karar almadan önce ince eleyip sık dokuyan oğlak burcu insanı, gerçekten rahatsızlık duyuyorsa meme büyütme, kalça büyütme gibi estetik operasyonlara da evet diyebilir.

Kovalar: Estetiğe yenilikçi bir bakış


Trendleri takip eden, yeniliklere açık olan kova insanları için estetik operasyon yaptırmaya karar vermek hiç de zor değildir. Genellikle kulaklarının formunu beğenmediklerinden kepçe kulak ameliyatı yaptırabilirler. Yeni şeyler denemekten korkmadıkları için son moda estetik uygulamaları ilk yaptıranlar genellikle kovalardır. Biraz kararsız olduklarından mesela büyük göğüslerin moda olduğu dönemde meme büyütme operasyonu yaptırabilir, küçük göğüsler moda olduğunda silikonlarını çıkarttırabilirler. Kısacası estetik müdahale açısından kovaları takip etmek ve hızlarına yetişmek gerçekten zordur.

Balıklar: Çocuksu ve kırılgan bir güzellik


Kendi halinde, duygusal, sevecen ve çocuksu balık burcu insanları için hayatlarında kalıcı değişiklikler yapmak oldukça zordur. Bu nedenle ihtiyaç duysalar dahi burun estetiği, kepçe kulak ameliyatı, dudak dolgusu, saç ekimi gibi uygulamalar yaptırmak konusunda çekimser kalabilirler. Duygusal ve kırılgan oldukları için estetik operasyona evet demelerinin ilk şartı doktorlarına çok güvenmeleridir. Genellikle kemikleriyle, özellikle de ayak kemikleriyle ilgili sorun yaşadıklarından podiatri (ayak sağlığı ve bakımı) alanında müdahaleler yaptırabilirler. Duygusal gelgitleri aşırı yemelerine ve kilo problemi yaşamalarına neden olabileceğinden liposuction ve karın germe gibi estetik operasyonlar yaptırdıkları da görülür.