kusursuz-vucuda-goturen-adimlar

Bikini sezonu geldiğinde hepimiz şok diyetler ve daha birçok yöntemle hızlı incelmenin yollarını ararken bedenimizi ne kadar yıprattığımızı göz ardı ediyoruz. Gelin bu yıl incelme kararınızı uygulamaya yaz gelmeden başlayın. Aldığınız kararları uygularken kalıcı kiloya ulaşıp kusursuz vücut hatlarına kavuşacağınızı hatırlayın.

1. ADIM: PROFESYONEL DESTEK

Aynaya baktığınızda vücudunuzda sizi mutsuz eden bölgelere karar verirken daima profesyonel bir gözden yorum almak daha faydalıdır. Bir diyetisyene danışıp vücut kitle endeksinizi ölçtürmekle işe başlayın. Sağlığınız için kaç kilo fazlanız olduğunu bu şekilde öğrenebilirsiniz. Gazete kupürlerinden edindiğiniz şok diyet bilgileri yerine yaşam şeklinize göre size özel düzenlenecek beslenme programı ile kalıcı ve sağlıklı kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Unutmayın! Diyet ve beslenme programı bir uzman tarafından yazılmalı ve kişiye özel olmalıdır.

2. ADIM: GIDA İNTOLERANS TESTİ

gida-intolerans-testi

Teknolojinin gelişmesi kuşkusuz sağlık ve güzellik alanında birçok olumlu gelişme yaşanmasına ön ayak oldu. Bu test ile kişiden alınan kan örneği laboratuvarda incelenir ve kilo aldıran, vücutta ödem oluşturan gıda grupları bir rapor halinde verilir. Vücudunuza iyi gelmeyen bu gıdalar dikkate alınarak yazılan beslenme programı ile daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

3. ADIM: OZON TERAPİ İLE METABOLİZMANIZI HIZLANDIRIN

Yapılan araştırmalar günlük rutininize ekleyeceğiniz daha fazla hareketin metabolizmanızı hızlandıracağını ortaya koymaktadır. Fiziksel egzersize ve spor aktivitelerine ek olarak ozon terapi yaptırmak metabolizmanızı hızlandıracağı gibi sağlığınıza da büyük katkılar sağlayacaktır. İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in enerjisinin ozon terapiden geldiğini duymayan kalmamıştır. Bağışıklık sistemini güçlendiren, cilt, saç ve vücut sağlığına faydası olan ozon terapi, kilo vermenize de yardımcı olur.

4. ADIM: VÜCUT ŞEKİLLENDİRMEYE MEDİKAL DOKUNUŞLAR

vucut-sekillendirme

İnatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için diyet ve egzersiz yetersiz kaldığında başarısı ispatlanmış bölgesel incelme cihazlarına başvurabilirsiniz. Ameliyat gerektirmeyen ve günlük yaşam konforunuzdan ödün vermeden yaptırabileceğiniz bu uygulamalar ile, kusursuz vücut hatlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca selülit sorunu olan bölgelerde de iyileşme yaşandığını göreceksiniz.

Kaynak: Esteworld Magazine 18. Sayısı