Sevgililer gününde pratik medikal uygulamalar

Hadi itiraf edin! Pandemi, iş güç, koşturmaca, kısıtlamalar vs. derken Sevgililer Günü’nü unutmuştunuz değil mi? Oysa 14 Şubat’a çok ama çok az kaldı. Üstelik bu yıl 14 Şubat, pazar gününe denk geliyor. Sevdiğiniz kişiyle eve kapanmak, duygularınızı perçinlemek ve özlem gidermek; sokağa çıkma kısıtlamasında bundan daha güzel daha özel ne yapılabilir ki? Evet, o halde hazırlıklar başlasın!

Sevgi sözcükleriyle kalplerin ısındığı bu romantik günün muhteşem geçmesi için ne giyeceğinizden tutun da yemek menüsüne kadar her şeyi ayarladınız. Ama bir dakika! Sanki bir şeyler eksik gibi. Aynanın karşısına geçtiğinizde neden bahsettiğimizi daha iyi anlayacaksınız. Pandemi dönemi nedeniyle kendini salmış bir “ben” duruyor karşınızda değil mi? Saç, cilt, gözler, göz altları; tüm vücut evde oturmaktan stand-by’a geçmiş durumda. Hemen, fazla vaktinizi almayacak ve iz bırakmayacak estetik müdahaleleri araştırmaya başladınız değil mi? Durun, durun sakin… Biz sizin için çoktan, “muhteşem gözükmeyi garanti eden şipşak uygulamalar listesi”ni hazırladık bile. Botoks, dudak dolgusu, göz altı ışık dolgusu ve medikal ayak bakımı gibi öğle arasında bile yaptırabileceğiniz konforlu uygulamalar, etkisini hemen göstererek kısa sürede etkileyici bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Kim 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiğinin karşısına en güzel haliyle çıkmak istemez ki!

Kırışıklıkları tek kalemde silmek için: Botoks

Henüz botoks yaptırmayanınız vardır mutlaka ama botoksun ne olduğunu bilmeyeniniz yoktur sanıyoruz. Botoks, bir bakteriden elde edilen botolinum toksininin cilt altına enjekte edilerek mimik kaslarına giden sinir iletisinin geçici bir süreyle bloke edilmesi prensibine dayanıyor. Özellikle kaş arası, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde etkili olan botoks; lokal anestezik kremlerle acısız bir şekilde, 15-20 dakika içinde tamamlanan ve yaklaşık 4 ila 6 ay etkisini koruyabilen bir işlem. Bölgesel kırışıklık ve çizgilerin giderilmesinde uzun yıllardır tüm dünyada güvenle kullanılan botoks, uygulandıktan 3-4 gün sonra etkisini göstermeye başlıyor. Size ise daha genç ve diri bir görünüme kavuşmuş olmanın mutluluğuyla sevgilinize gülümsemek kalıyor.

Türkan Şoray dudağı isteyenler buraya!

Hangi kadın Türkan Şoray gibi dolgun ve bakılası dudaklara sahip olmak istemez ki? Eğer dudaklarınız inceyse ve çevresindeki kırışıklıklardan rahatsızsanız, 15 ila 30 dakika içinde tamamlanan dudak dolgusu uygulaması tam size göre. Dudaklara hacim kazandırırken çevresindeki büzüşme ve kırışıklık gibi zamanın yarattığı istenmeyen etkileri de silen dudak dolgusu, hücrelerimizin yapı taşlarından olan hyalüronik asit bazlı bir dolgu malzemesiyle gerçekleştiriliyor. Hyalüronik asit çok küçük mikro iğnelerle dudak dokusuna enjekte ediliyor. Anestezik krem sayesinde tümüyle acısız bir işlem olan dudak dolgusu, yarım saat içinde hayal ettiğiniz hacimli dudaklara sahip olmanızı sağlıyor. Dudak dolgusu uygulaması çok kısa bir sürede tamamlanmasına karşın 6 ila 12 ay boyunca kalıcılığını koruyor.

Gözleriniz yorgunluğunuzu değil sevginizi anlatsın

Kısıtlamalar eve kapanmamıza, eve kapanmak ise uyku düzenimizin bozulmasına neden oldu. Sabahlara kadar sosyal medyada, TV veya bilgisayar karşısında vakit geçirir olduk. Ve elbette sürekli yapay mavi ışığa maruz kalan göz ve göz çevresi alarm vermeye başladı. İşte göz altı ışık dolgusu; göz altlarındaki çukurluk ve morlukların doğal bir şekilde giderilmesini sağlayan medikal bir estetik uygulama. Lokal anestezi altında, tümüyle acısız olarak 10-15 dakika içinde tamamlanan ve canlandırıcı etkisini hemen gösteren göz altı ışık dolgusu; hücrelerimizin yapı taşlarından olan hyalüronik asit bazlı dolgu maddesinin göz çevresine enjekte edilmesiyle gerçekleştiriliyor. Göz çevresindeki dokuların ihtiyacı olan vitamin, mineral ve aminoasitleri de içeren bu dolgu maddesi sayesinde bölgedeki kolajen üretimi tetikleniyor; dokular yenilenerek göz ve göz çevresi aydınlık, genç bir görünüme kavuşuyor. Öğle arasında bile yaptırabileceğiniz göz altı ışık dolgusu, adından da anlaşılacağı gibi göz çevresine ışıltı veriyor; bakışlarınızdaki yorgunluğu silip tüm ifadeye genç ve estetik bir görünüm kazandırıyor. Böylelikle gözleriniz sağlık, güzellik ve sevgiyle ışıldıyor.

Dost başa sevgiliniz ise ayağınıza baksın

Hem estetik hem de sağlık açısından vücudumuzun belki de en çok ihmal ettiğimiz parçası, ayaklarımız. Bir ömür bizi taşımalarına rağmen onlara gereken ilgiyi göstermediğimiz bir gerçek. Kadın olsun erkek olsun, bazılarımız yaz-kış pedikür yaptırıyor ancak bu da yeterli değil. Onlara iyi bakmak, sağlıklı olmalarını ve kalmalarını istiyorsak medikal ayak bakımı yaptırmamız gerekiyor. Medikal ayak bakımı (podoloji), Türkiye’de henüz pek bilinmeyen bir medikal estetik uygulaması. Ayak problemlerinin önlenmesini ve klinik aşamadakilerin hafifletilmesini hedefleyen podoloji alanında uzmanlaşmış olan podologlar (medikal ayak sağlığı uzmanları) tarafından gerçekleştirilen medikal ayak bakımı; nasır, çatlak, mantar, batık tırnak, deforme ve eksik tırnak gibi sorunları çözüme kavuşturarak bebekler gibi yumuşacık ve estetik ayaklara sahip olmanızı sağlıyor. Hem sağlık hem de estetik vaat eden medikal ayak bakımı uygulamasının müptelası olacağınıza eminiz. Bizden söylemesi…