tdf-sac-ekimi

İKİ GÜNDE SAÇLARINIZA KAVUŞABİLİRSİNİZ

Hayatın her alanında kullanılan teknoloji saç ekiminde de yeni tekniklerin gelişmesine olanak sağlıyor. Esteworld Akademi’de geliştirilen TDF (Two Days Fue) tekniği, kısa zamanda tekrar saçlara kavuşmayı mümkün kılıyor.

Yoğun iş hayatında kişisel bakıma fırsat bulamayan ya da saç ektirdikten sonra kısa zamanda çalışma hayatına geri dönmek isteyenler için artık yeni bir saç ektirme tekniği var. TDF tekniği saç ekimini ve iyileşme sürecini minimuma indiriyor.

Saçınıza 2 günde kavuşun

Saç ekiminde 0,6 mm çapından başlayan mikro motorlar ile donör alanı denilen 2 kulak arasındaki ense bölgesinden saç kökleri alınarak, açık bölgelere (saçsız) naklediliyor. İki kulak arasından alınan saç köklerinin açık alanlara ekiminin kök sayısına bağlı olarak, 5-8 saat sürebiliyor.

“Ekilen saçlarınız 1’inci ayında dökülebilir. 3’üncü ayına kadar ekilen saçlarınız bir daha dökülmemek üzere çıkmaya başlar. 6’ncı ay ekilen saçlarınızın yüzde 60-70’i çıkar. En son görüntüsünü alması 8 ay ile 1 yılı bulur. Bu süreç kişiye göre 1–2 ay farklılık gösterebilir”

Tepe açıklığı fazla olan kişilerde ise 2 seanslık ekimler yapıldığını ve bu işlemlerin arasında minimum 7-8 ay olduğunu söyledi. Esteworld tarafından geliştirilen TDF tekniği ile 2 gün içerisinde 2 seanslık bu yöntemi şöyle anlatabiliriz; “Operasyonda ilk gün donör alanı sağ ve sol olmak üzere 2 bölüme ayrılıyor. Sağ bölgedeki saç telleri alınıp saçsız bölgelerin ilk yarısına naklediyor.  Kalan açıklık için saçların yerleştirileceği kanallar açılıyor. Böylece 2 seanslık ekimin yüzde 50’si tamamlanıyor. Ertesi gün donör alanının 2’nci kısmı olan sol bölgeden saç kökleri alınarak bir gün önce açılmış kanallara yerleştiriliyor. Maksimum kök nakledilmesi açıklığın sizi memnun edecek derecede kapatılmasına olanak sağlıyor.”

İyileşme süreci kısalıyor

TDF tekniği ile ortalama 5 bin – 8 bin arasında kök transferi gerçekleştiriliyor, operasyon sırasında uygulanan PRP tedavisiyle iyileşme süreci kısalıyor ve yeni çıkacak saç köklerinin daha güçlü olması sağlanıyor. Ekim lokal anestezi ile yapılıyor, hasta tüm süreçleri takip ederek ihtiyaç molaları verebiliyor.

“Saçsız bölgede açılan tüm kanallar lateral slit tekniği ile açıldığı için işlem sonrası oluşabilecek şişlik, ödem, ağrı gibi şikayetler minimuma iniyor. Çıkış yönünde ekilen saçlar doğal görünümü ile memnuniyet oranını artırıyor.”

Tepe açıklığı fazla olan kişilerde daha önce 7-8 ay aralıklarla 2 seanslık ekim yapılırken, bu yöntem ile 2 gün içerisinde 2 seanslık işlem gerçekleştirilebiliyor.