Venüs gamzesi, popo kıvrımının hemen yukarısında, her iki yanda simetrik şekilde bulunan, estetik açıdan değerli ve genç bir vücut görüntüsü oluşturan çukurcuklardır. Tabii ki bu görüntüye kavuşabilmek için öncelikle vücudumuzdaki yağ dokusu kalınlığını inceltmemiz gerekmektedir. Bunun için de diyet ve spor olmazsa olmazlardandır. Baktığımızda dikkatimizi çeken ve içimizde pozitif duygusal etki yaratan bir görüntüde olmalıdır. Kadınlarda S şeklinde yumuşak kıvrımlar ile popo ve meme dolgunluğu, erkeklerde ise V şeklinde keskin düz çizgiler ve açılar ile atletik yapı ideal görüntüyü verir.

venus-gamzesi-estetigi

 

Kadınlarda ideal bel / popo çevresi oranı 0.7’dir. Belin kalın, poponun ufak ve düz olması kadınlarda mutsuzluğa neden olmaktadır. Bu yüzden VASER uygulaması ile beldeki fazla yağların alınması ve alınan yağların popoya enjeksiyonu estetik açıdan makbul görülen kadınsı görüntüye tekrar kavuşulmasını sağlayacaktır. Erkeklerde ise, düşük bir göğüs / bel çevresi oranı ideal kabul edilmektedir. Bu V şeklindeki görüntü, kaslı bir göğüs ve üst sırt bölgesi ile karın çevresinde minimal yağ ve kaslı yapı ile ortaya çıkmaktadır. Işıklar ve gölgeler, kadın ve erkek vücudunun estetik açıdan güzel görüntü oluşturan detaylarını ortaya koymaktadır.

Hiçbir uygulama spor ve diyete alternatif bir yöntem değildir. Peki ama tüm bunlara dikkat etmenize rağmen kavuşamadığınız vücut hatları? High-Def VASER, klasik yağ alma uygulamalarına göre birçok avantajı olan bir tekniktir. Sadece yağ dokusuna olan etkisi ile çevredeki dokular zarar görmediğinden günlük hayatınıza daha hızlı dönebilirsiniz. Bu uygulama daha az morluk, daha az şişlik, daha düzenli geçiş hatları ile vücudun güzel bir şekil almasına olanak sağlar.

KLASİK BİR BEDEN KÜÇÜLTMEDEN DAHA FAZLASI!

High-Def VASER uygulaması, klasik cilt altı yağ dokusunu inceltmektense, vücudun anatomik detaylarını ortaya çıkararak, erkeklerde kaslı ve atletik, kadınlarda ise zayıf ve kadınsı hatlar oluşturmaya yönelik çalışmaktadır. İnsan vücudunda iyi bir anatomi bilgisi ile yaratılan ışıklar ve gölgeler sayesinde kaslı görünüme sahip bir erkek vücudu, bunun yanında yumuşak kıvrımlara sahip kadınsı bir vücut oluşturmak mümkündür. High-Def VASER uygulaması, bazı bölgelerde çok daha belirgin bir derinlik ve incelik sağlayarak, erkeklerde karın, göğüs ve omuz kaslarının; kadınlarda ise meme ve popo dolgunluğunun çok daha belirgin bir ışık vermesine olanak sağlar. Erkeklerde karın ve göğüs bölgesinde ışık ve gölgeler yaratmak, omuz ve göğüs bölgesine yağ enjeksiyonları ile daha kaslı görüntü oluşturmak mümkündür. Kadınlarda ise bel ve popo bölgesinde daha belirgin ışıklar ve gölgeler yaratmak, meme ve popoya yağ enjeksiyonları ile dolgunluk sağlamak, kadınsı kıvrımları ve dolgunlukları yaratarak çok daha çekici bir görüntü oluşturulabilmektedir.

OPERASYON İÇİN İDEAL KİŞİLER

Spor yapmasına ve diyetine uygulamasına rağmen vücudun belli bölgelerindeki fazlalıklarından kurtulamayan, mevcut kaslarını belirgin hale getiremeyen, vücut kitle indeksi 30’un altında olan, cildinde ciddi bir gevşekliği bulunmayan, genellikle genç ve orta yaş grubu kişilerdir. Bir uzman tarafından yapılacak muayene ile yüzünüz ve vücudunuza özel en doğru uygulama hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

ERKEKLERDE HIGH-DEF VASER

Hedef iyi geliştirilmiş kaslı bir erkeksi vücut, aynı zamanda fazla yağların bulunmadığı zayıf ve fit bir görüntü elde etmektir. Özellikle spor yapan fakat tabandaki kaslarını belirgin şekilde ortaya çıkaramayan erkekler için idealdir. Kol ve omuz bölgesindeki kasların detaylı hatları ortaya çıkartılabilir. Omuz ve göğüs bölgesine yapılacak enjeksiyonlar ile daha kaslı bir görüntü oluşturulabilir. Karın bölgesinde sixpack ve baklava dilimi görüntüsü oluşturacak şekilde yağ alma işlemi gerçekleştirilebilir. Sırt bölgesinde ise üçgen ve kaslı görüntüyü sağlayacak erkeksi hatlar elde edilebilir. Uygulama yapıldıktan sonra spora devam etmeniz kaslarınızın daha da belirgin olmasını sağlayacaktır. Sporu bırakırsanız kasların belirginliği azalır fakat tabandaki kaslarınız tamamen kaybolmaz. Aşırı kilo alımları olmadığı sürece uygulamanın sonuçlarını görmeye devam edersiniz.

KADINLARDA HIGH-DEF VASER

Kadınlarda ideal görüntü ince, zayıf ama bir o kadar da yuvarlak ve çekici hatlardır. High-Def VASER uygulaması ile kadınlarda hedeflenen sixpack ve baklavalara sahip, erkeksi bir görüntü sağlamak değildir. Hedef güzel bir bel oyuntusu, dolgun bir popo ve meme, zayıf ama seksi görünümlü yuvarlak hatlar oluşturmaktır. Bu uygulama ile kadınlarda popo gamzesi olarak bilinen çukurlar bile oluşturulabilmektedir. Bel kenarlarının ve popo üstü fazla yağların alınması ve bu yağların popoya enjeksiyonu ile çok daha ince bir bel, bunun yanı sıra dolgun ve kadınsı bir popo görüntüsü elde edilebilir.

OPERASYON SÜRECİ NASILDIR?

Genel veya lokal anestezi altında yapılabilir, izli bir operasyon değildir. Kıvrımlarda kalacak şekilde 4-5mm’lik birkaç adet giriş noktasından tüm uygulama yapılmaktadır. Operasyon ve hastanede kalış süreci uygulamanın yapıldığı alanlara göre değişiklik göstermektedir. Uygulamadan sonra 4-6 hafta süreyle özel bir korse kullanmanız gerekmektedir. Genellikle 1 hafta içerisinde günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. 3 hafta sonrasında hafif, 6 hafta sonrasında aktif tüm spor aktivitelerine başlayabilirsiniz.

hakan-gence

Şamdan Plus / 31.05.2017