DERMAPEN

Dermapen nedir?

Dermapen bir mikro iğneleme sistemidir. Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi, ince kırışıklıkların azaltılması, gözeneklerin sıkılaştırılması, sivilce izlerinin giderilmesi, cilt lekeleri tedavisi gibi alanlarda kullanılır.

İşlem nasıl yapılır?

Ucu elektriğe bağlı olan dolma kaleme benzer bir cihazın ucuna kişiye özel açılan kartuşlar takılır, bunların ucunda da 12 tane titanyum iğne vardır. Başlık takılır ve cilt üzerinde uygulamaya başlanır. Kendine ait iğne ayarları vardır. Derinliğini 0.5’ ten 2,5 milimetreye kadar değiştirmek mümkündür. Cilt yüzeyinde çok sayıda mikro kanal açılarak, mikro hasar ve onarım basamakları tetiklenmiş olur ve cild kendi, doğal ve kontrolü bir iyileşme süreci başlatılmış olur.

Uygulama öncesi cilt temizlenerek lokal anestezik krem sürülür. İşlem hangi amaç için yapılacaksa ona göre derinlik belirlenir. Örneğin; akne izi, gözenek küçültmek için farklı derinlikler belirlenmesi gerekir. Dermapen leke tedavisi, sivilceler, gözeneklerin sıkılaştırılması gibi alanlarda kullanıldığı gibi kalça bölgesinin hızlı yağlanmasına bağlı olarak oluşan çatlaklarda da kullanılabilir. Bu durumdaki kişilerde birer ay arayla mezoterapi kombinasyonuyla olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. İşlem sonrasında hastaya bir krem karışımı ve güneş koruyucu verilir. Yaklaşık bir, iki gün kızarıklık olabileceği bilgisi verilir. Sonrası da normal yaşantısına dönebilir.

Başka hangi amaçlarla kullanılabilir?

Dermapen ile bazı maskeleri yüze yedirmek de mümkündür. Çünkü ciltte çok sayıda mikro kanal açılır. Cildin yüzeyine bırakılan sıvı hyaluronik asit ve bazı multivitaminleri tekrar bir iğneleme yapmaksızın hastanın cildine yedirebilir. Bu da özellikle derin iğnemelerden korkan hastalar için alternatif oluşturur.

Ayrıca doğumdan sonra karın ve kalça bölgesinde oluşan çatlaklarda da rahatlıkla uygulanabilir. Ancak beraberinde mutlaka sıkılaştırıcı mezoterapi ile kombine etmek gerekir. Gerekli durumlarda fraksiyonel lazerin gücünden de yararlanılabilir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.