FIBROCELL

Fibrocell

Kök hücre; oluşumundan itibaren vücuttaki tüm hücrelere dönüşebilen, kendilerini devamlı yenileyebilme kapasitesine sahip tüm hücrelerin kaynağı olan hücrelerdir. Organizmanın canlılığını sürdürmesinde en önemli kaynaktır. Dokularda yaralanma, hasar durumlarında sadece bulunduğu dokuya farklılaşarak onarım sağlayan kök hücreler bulunmaktadır. Cild tedavilerinde fibroplast kaynaklı hüclerler kullanıldığı için işlemin adı fibrocell dir.

Fibrocell kişinin kendi hücreleri kullanılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu sebeple alerji gibi riskler taşımaz. Kaza ve doğum sebebi ile yaşanan bazı doku kayıpları bu yöntemle tedavi edilebildiği gibi kırışık tedavilerinde, yara ve cilt izlerinde de Fibrocell uygulaması yapılabilir. Kapanmayan kronik yaralar, yanık, travma, cerrahi sonrası oluşan skarların tedavisinde de etkili bir yöntemdir.

Nasıl uygulanır?

Fibrocell uygulamasında kulak arkasından deri biyopsisi alınır. Kulak arkasında bulunan deri güneşin zararlı etkilerinden etkilenmediği için tercih edilir. Biyopsi alma işleminin steril şartlarda yapılması çok önemlidir. Doku biyopsisi alınarak fibroblast hücreleri çoğaltıldıktan sonra elde edilen hücreden zengin solüsyon, kolajen üretiminin uyarılacağı bölgelere enjekte edilir. Üretilen fibroblast hücrelerinin dokuya enjeksiyonundan itibaren kolajen sentezi başlar.

Kaç seans yapılır ve etkisi ne zaman görülür?

Uygulama 4 hafta ara ile 3 seans olarak yapılmaktadır. Kişiye bağlı olarak değişmekle birlikte ilk etki ikinci enjeksiyondan sonra görülür. İlk enjeksiyondan hemen sonra etkinin gözle görüldüğü kişiler de olabilir. Etki dereceli olarak 12 aya kadar artarak devam eder.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.