LAZER EPİLASYON

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri yok etme amacıyla uygulanan, kalıcı bir yöntemdir. Uygulama sırasında lazer ışınları kullanılarak, belirli bölgelerdeki kıl kökleri hedeflenir ve tüylerin yok edilmesi sağlanır. Bu işlem kıl köklerinin beslenmesini engellediği gibi kılların da zayıflamasını ve dökülmesini sağlar. 25 yıldır tüm dünyada başarılı ve güvenli bir şekilde kullanılan lazer epilasyon işlemi, bugün farklı cilt ve kıl yapılarına özel olarak geliştirilmiş cihazlar sayesinde çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Cilt ve kıl yapısına göre değişmekle birlikte sıklıkla kullanılan çeşitli lazer epilasyon cihazları mevcuttur:

  • Alexandrite lazer
  • ND YAG lazer
  • Diode Next lazer
  • Soprano Ice (Buz Lazer)

Bu cihazlar farklı dalga boylarıyla kıl köklerini hedefler ve istenmeyen tüylere güvenli, konforlu ve kesin bir çözüm sunar.

Lazer Epilasyon Cihazı Çeşitleri ve Özellikleri

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon cihazı, koyu renkli kıllara sahip açık tenli kişiler için uygun bir yöntemdir. Bu cihazla lazer, melanin pigmentini hedef alarak kılların köküne yapılan atışlarla çalışır. En güçlü dalga boyuna sahip olan Alexandrite lazer, kıllar ne kadar koyu renkli ve kalınsa o kadar etkili sonuçlar verir. Jel kullanmadan ve cilde temas etmeden gerçekleştirilen bu yöntem, özellikle de kılları koyu renkli olan açık tenli kişilerde kısa sürede oldukça başarılı sonuçlar verir. Alexandrite lazer epilasyon İstanbul kliniklerimizde güvenle uygulanmaktadır.

ND YAG Lazer Epilasyon

ND YAG lazer epilasyon cihazı, kıl köklerini değil, bu kökleri besleyen kılcal damarları hedef alır. Bu yöntem, esmer, koyu tenli ve bronz cilde sahip, kıl yapısı çok ince kişilerde oldukça başarılı sonuçlar verir. Esmerlerde lazer epilasyon için en etkili yöntemlerden biridir. ND YAG lazer cihazının dalga boyları, derinin en alt tabakalarına dek inerek kıl kökünü besleyen damarlara atış yapar ve işlevsiz hale getirir. Böylelikle beslenemeyen kıl kökleri dökülür ve yeniden çıkmaz. Koyu tenli kişilerde güvenle kullanılabilen ND YAG lazer, çevre dokularını ve cildin melanin seviyesini etkilemez. Üst deriyi koruyacak şekilde özel soğutucu birimiyle neredeyse acısız şekilde tüyleri kalıcı olarak yok eder. NG YAG lazer, en fazla yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyenlerin tercihi olsa da sırt, omuz ve göğüs gibi derinde yerleşimi olan kılların yok edilmesinde de etkili sonuçlar verir. ND YAG lazer epilasyon İstanbul kliniklerimizde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Diode Next Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon cihazı, kıla ve köküne aynı anda atış yapabilen hibrit bir teknolojidir. Her cilt ve kıl tipinde başarılı bir şekilde uygulanabilir ve istenilen sonuçlar alınır. Hibrit teknolojisi sayesinde aynı anda kıl ve köklere atış yapabilen diode lazer, her cildin ve kılın gereksinimlerine göre mükemmel sonuçlar verir. En ince ve görünmeyen kılları bile etkileyebilen bu yöntem, cilde soğuk başlıklar ve jel yardımıyla adeta ütü gibi uygulanır. Esteworld'de, buz başlıklı lazer alanında Diode Next Lazer ve Soprano Ice gibi seçenekler bulunmaktadır.

Soprano Buz Lazer

Soprano buz lazer, ağrısız lazer epilasyon sağlaması yönüyle en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Her cilt tipinde ve kıl yapısında güvenle kullanılabilen Soprano Ice lazer, yaz aylarında dahi uygulanabilir özelliktedir. Buz lazer epilasyon ya da Soprano Ice lazer olarak da bilinen bu teknoloji, lazer epilasyon işleminin acı ve ağrı hissi olmadan konforlu bir şekilde tamamlanmasına olanak tanır. İşlem sırasında, jel ile kaplanan ciltte cihaz ütü gibi gezdirilir ve özel buz başlığı cildi soğutarak acı ve ağrıyı ortadan kaldırır. Uygulamada kişi adeta masaj yapılıyormuş gibi hisseder. Dört mevsim kullanılabilen Soprano Ice Lazer, en ince ve açık renkli kıllardan bile kolayca kurtulmanızı sağlar. 2x1 cm boyutlu başlığı sayesinde daha geniş alanlarda uygulama yapılabildiğinden seans süresi de oldukça kısadır. Soprano buz lazer İstanbul merkezlerimizde konforla uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon nasıl yapılır sorusunun, lazer yapılan bölge ve tercih edilen yöntemlere bağlı olarak birçok cevabı bulunur. Güvenle uygulanabilen bir işlem olduğundan günümüzde evde lazer epilasyon yapmak bile mümkün hale gelmiştir. Ancak vücudumuzdaki kıllar ve cildimizin rengine göre uygulanması gereken işlemler farklı olduğundan, lazer epilasyon işlemini uzman bir estetisyen kontrolünde ve doğru lazer cihazının kullanımıyla yapmak gerekir. Uzman estetisyenler, kişinin cildi ve kıl tipine göre en uygun lazer epilasyon yöntemini ve cihazını belirler. Böylece istenen kalıcı sonuçların alınması sağlanır. Lazer epilasyonun etkililiği ve güvenliği, yüksek teknolojili, profesyonel bir estetik merkezinde yapılması ile mümkündür. Ayrıca, kişinin cildi ve kıl tipine uygun seans sayısı ve aralığı da uzman estetisyenler tarafından belirlenmelidir.

Lazer Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?

Her lazer epilasyon seansının süresi, uygulama yapılan bölgenin boyutuna, cildin ve kılların yapısına ve tercih edilen yönteme göre uzayıp kısalabilir. Genelde, bir seans yaklaşık 25 dakika ile 1,5 saat arasında sürebilir. Tüm vücut lazer epilasyon ise ortalama 1-1,5 saatte tamamlanır. Bu detaylı prosedür için bölgeye ve kıl tiplerine uygun olarak, çeşitli lazer epilasyon cihazları mükemmel sonuçlar için bir arada kullanılabilir.

Lazer Epilasyondan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyondan sonra, bölgede küçük kızarıklıklar oluşabilir ancak bu durum bölgenin işlemden etkilendiğini ve olumlu sonuçlar alınacağını gösterir. İşlemden sonra, cildi yatıştırmak ve nemlendirmek için özel losyonlar uygulanır. Uygulama yapıldıktan sonra, en az 8 saat boyunca suya maruz kalmamaya ve bir aylık süre içinde doğrudan güneş ışığına maruz kalmamaya dikkat edilmesi gerekir. Güneşte kalınacaksa, özellikle yüz bölgesinde yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanılması çok önemlidir. Ayrıca işlemden sonra 1-2 hafta hamama gitmemeniz, kese, lif, peeling ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınmanız gerekir.

Lazer epilasyon cildi kurutabilir, bu nedenle süreç boyunca cildi nemlendirmek önemlidir. Bunun için özellikle cildi nemlendiren ancak kıl köklerini beslemeyen, lazer sonrası kullanımına uygun kremler tavsiye edilir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Olmalı?

Lazer epilasyon uygulamaları genellikle, yüz bölgesinde ayda bir, vücut bölgesinde ise 1-2 ayda bir tekrar edilir. Her seans sonrası, alınan sonuçlar değerlendirildikten sonra, ihtiyaç durumuna göre ek seanslar yapılabilir. Genellikle kişiden kişiye değişse de istenen sonuçları alabilmek için en az 4-8 arası seans yapılması gerekir. Kıl ve cilt yapısına bağlı olarak çoğunlukla 5-6 seansla istenen sonuçlar alınabilir. İstenmeyen tüylerin ortadan kalkması için konforlu bir seçenek olan lazer epilasyon, 5-6 seansla 1-1,5 aylık periyotlarla tüm tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayabilir.

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Bitirir mi?

Lazer epilasyon uygulamasıyla istenmeyen tüylerin neredeyse tamamı ortadan kalkar. Fakat bazı durumlarda, nadiren de olsa kıl kökleri yeniden çıkabildiğinden, yılda bir veya iki kez bakım seansı yapmak faydalı olabilir. Kış ve yaz dönemlerinde, güncel koruma sağlamak adına bakım seansı almak önerilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, işlem sırasında kullanılan cihaz, yöntem, seans sayısı ve uygulama yapılacak bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları da aynı şekilde uzmanlar tarafından belirlenen cihaz ve yöntemlere göre değişebilir. Lazer epilasyon işleminden en iyi sonucu alabilmek için bu yöntemlerin seçimi cilt ve kıl yapılarına göre belirlenir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyon, son derece güvenli bir işlem olsa da hormonal veya alerjik durumlardan dolayı bazı kişilere yapılmaz:

  • 18 yaşın altındaki kişilere aile onayı olmadan lazer epilasyon işlemi yapılmaz.
  • Hamilelik ve emzirme dönemi sırasında lazer epilasyon yapılamaz. Bu işlem için emzirme dönemi sonrası en az 6 ay beklenmelidir.
  • Işığa duyarlılık gösteren ilaçlar kullanılıyorsa dermatolog tarafından kişiye lazer epilasyon yapılıp yapılamayacağı değerlendirilir.
  • Cildi çok hassas olan kişiler için öncelikle küçük bir alanda deneme yapılır ve alerjik reaksiyona göre devam edilir veya edilmez.

Siz de cilt tipinize ve kıl yapınıza en uygun cihaz ile lazer epilasyon yaptırarak istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için hemen form doldurabilir, ücretsiz ilk muayene avantajıyla detaylı bilgi alabilirsiniz!

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.