Mimik Çizgileri Tedavisi
Ücretsiz Muayene İçin
Formu Doldurun!
Botulinium Toksin Uygulamaları
İlgili Yazılar

MİMİK ÇİZGİLERİ TEDAVİSİ

Botilinum A Eksotoksin; yüzdeki çatık kaş, göz çevresi kırışıklıkları ve alındaki kas hareketlerine bağlı oluşan alın kırışıklıklarının tedavisinde kullanılır. Botilinum A Eksotoksin’in en önemli avantajı, cerrahi uygulamaya gerek kalmadan bu bölgedeki kırışıklıkları 4-6 ay süreyle yok etmesidir. Küçük bir iğne ile bölgeye ilaç verilmesinden 3-7 gün sonra verilen bölgelerdeki kırışıklık oluşturan kas hareketleri durur ve böylece bu bölgelerdeki kırışıklıklar kaybolur. Hastaya zararlı etkisi yoktur, 6. ayın sonunda hasta tekrar kas hareketlerini kazanır. Tedavi tekrarlanarak yüzdeki kırışıklıklar tekrar giderilir, hasta arzu ettiği sürece bu tedaviye devam edilir. Tekrarlayan uygulamaların hastada zararlı bir etkisi oluşmaz. Botulinium toksin uygulamaları Avrupa ve Amerika’da kullanım kolaylığı sağladığı ve hastanın iş ve sosyal aktivasyonlarını engellemediği için son yıllarda popüler hale gelmiş ve kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla sıkça kullanılmaktadır.

Botulinum toksini ile klasik olarak yüz 1/3 üst kısmındaki çizgilerin (kaş arası, alın, kaz ayağı) tedavisinde etkili sonuçlar alınmaktadır. Bunun yanında burun ucunu kaldırma, dudaklardaki mimik kırışıklıklar, çenede aşırı kasılma ile oluşan çizgilerin tedavisinde de başarı ile kullanılmaktadır.

Botulinum toksini ile kırışıklık tedavisinde çizgilenmeye neden olan kasların içine belli yoğunlukta ilaç uygulanarak, kaslar geçici olarak felç edilmektedir. Uygulamadan 5-7 gün sonra kaslardaki etki belirgin olur. Etki 4-6 ay kalıcıdır. Tekrar uygulanmaz ise 4-6 ay sonra kaslar eski fonksiyonlarına geri döner.

Botulinium Toksin Uygulamaları
İlgili Yazılar
Esteworld Call Center
SİZİ ARAYALIM!
Esteworld Call Center
BİZİ ARAYIN!