OZON TERAPİ

OZON TEDAVİSİ

Bağışıklık Güçlendirici Doğal Doping

Tüm dünyada yaklaşık 100 yıldır başarıyla uygulanan ozon tedavisi, bağışıklığımızı güçlendiren doğal, sağlıklı güvenli ve etkili bir tamamlayıcı tıp tedavisi. Son yıllarda gerek Avrupa'da gerekse ülkemizde çok popüler olan ozon terapi uygulamasında, atmosferde bulunan bir gaz olan ozon kullanılıyor. Ozonla temizlenen kan hücreleri; metabolizmanın gençleşmesini sağlayarak ve bağışıklık güçlendirici rol oynayarak vücudu, başta grip ve diğer virütik rahatsızlıklar olmak üzere tüm hastalıklardan koruyor.

Ozon hem insan sağlığına herhangi bir yan etkisi bulunmadığı hem de antibakteriyel ve antioksidan özelliğe sahip olduğu için uzun yıllardır su ve gıda maddelerinin yanı sıra tıp alanında, ekipmanların dezenfekte edilmesinde de yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Ozon tedavisi nasıl yapılır?

Peki bağışıklık güçlendirici, kan dolaşımını hızlandıran ve vücuttaki oksijen seviyesini yükselterek tüm dokuların yenilenmesini sağlayan ozon tedavisi nasıl yapılır? Ozon terapi uygulamasında vücuttan 100-150 cc (1 su bardağı) kan alınıyor. Alınan kanın içine ozon veriliyor. Kan ozonla mayalanıyor ve yeniden vücuda enjekte ediliyor. Tümüyle steril bir klinik ortamda gerçekleştirilmesi gereken, kan vermek kadar basit ve acısız olan bu işlem 15-20 dakikada tamamlanıyor.

Ozon tedavisinin beklenen etkiyi göstermesi ve hedeflenen sonuçların alınabilmesi için her yıl, haftada iki kez olmak üzere 10 seanslık (5 haftalık) kür şeklinde uygulanması tavsiye ediliyor. Kandaki oksijen oranını %100'e kadar çıkarabilen (Soluduğumuz havada yaklaşık %21 oranında oksijen bulunuyor.) ozon terapi, etkisini 3. seanstan itibaren göstermeye başlıyor. Kana karışan ozon, kırmızı ve beyaz kan hücrelerini oluşturan maddelerle reaksiyona giriyor; kandaki oksijen miktarını artırıp dolaşımı düzenleyerek dokulara daha çok oksijen gitmesini sağlıyor. Bu etkileşim metabolizmayı hızlandırarak vücutta bağışıklık sistemini güçlendiren doğal bir doping etkisi yaratıyor. Sağlık açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan ozon tedavisi faydaları bununla da sınırlı değil. Ozon gazı antibakteriyel ve antioksidan özelliğiyle vücuttaki virüs, bakteri, iltihap ve mantarları da yok ediyor. Böylece vücut bir yandan toksik madde, virüs ve bakterilerden arınırken öte yandan yüksek oksijenle kendini yenileyerek gençleşiyor.

Ozon tedavisi faydaları nelerdir?

Sağlıklı, güvenli ve oldukça doğal bir yöntem olması nedeniyle deri hastalıklarından enfeksiyon hastalıklarına kadar birçok durumda tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan ve koruyucu hekimlik uygulamalarının başında gelen ozon terapi uygulamasının faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Metabolizma hızını artırır.
 • Anti-Aging etki sağlar.
 • Detox etkisi sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Ağrı giderici etki yaratır.
 • Anti-Kansorejen etki
 • Yaşam kalitesini artırır.
 • Erkeklerde özellikle 40 yaşından sonra görülebilen cinsel performans azalmasına karşı etkindir. Ozon Terapi sonrası performansta ciddi bir artış gözlenir.
 • Kadınlarda hormonal dengeyi sağladığı için menopozu çok daha rahat atlatmalarına vesile olur.
 • Kan sulandırıcı etkisi nedeniyle kalp krizi riskini azaltır.
 • Stres kaynaklı şeker hastalığında faydalıdır.
 • Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo verme konusunda destekleyici tedavidir.

Ozon tedavisi herkese uygulanabilir mi?

Ozon terapi; hipertiroidi hastaları, bakla alerjisi olanlar ve son 6 ay içinde akut enfarktüs (kalp krizi) geçirenler dışında herkese uygulanabiliyor. Klinik ortamda ve doktor kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken uygulamada ozonun dozu; rahatsızlığın türüne, hastanın ihtiyaçlarına ve hedeflenen tedaviye göre hekim tarafından belirleniyor.

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir sorusuna yanıt bulabileceğiniz, sağlıklı ve zinde olmak, hastalıkları önlemek ve yaşlanma etkilerini en aza indirmek için bağışıklık sisteminizi güçlendirebileceğiniz bir başka tedavi yöntemi olan Glutatyon serum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.