SCARLET

Scarlet uygulaması nedir?

Scarlet, epidermis ve dermisteki cilt problemlerini aynı anda tedavi edebilen, mikro iğneleme ile birden çok işlemi bir arada yapabilme mantığına dayalı bir cihazdır. Esteworld’de Scarlet S modeli ile işlem yapılır. Cihazın hem yüz hem de vücut modu vardır. Yapılan işlemi ameliyatsız yüz germe, iz tedavi etme olarak da adlandırmak mümkündür.

Nasıl bir işlemdir?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki ağrılı bir işlem değildir. Cihazın ucuna her hasta için yeni açılan ve tek kullanımlık olan 25 tane altın iğnesi bulunan bir başlık takılır. Bu başlık ekranda ayarlanan ölçüde derinliğe inerek geçtiği bölgenin tamamına radyofrekans enerjisi verir. Cihaz cildin tüm tabakalarına nüfuz eder. Radyofrekans dalgalarıyla uyarılan cilt iyileşme sürecini başlatmış olur.

Kaç seans yapılmalıdır?

Genelde üç seans yapılır. Ancak hastanın durumuna göre daha fazla yapılması da gerekebilir. Mezoterapilerle kombine edilebilen bir işlemdir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte her seans 1- 1,5 saat aralığında sürer. Ortalama 2 saatten fazla olmaz.

Kimlere uygulanır?

Genç yaştaki hasta grubunda akneden sonra oluşan çukurluklar ve lekeler için uygulanır. Orta ve ileri yaşlarda da ciltteki kırışıklıklar ve cildin elastikiyetini yitirdiği durumlarda bu cihazdan yararlanılır. Bunun dışında operasyon sonrası izlerde de kullanılabilir. Vücuttaki uygulama alanları ise liposuction sonrası cildi sıkılaştırmak, selülit mezoterapisi sonrası üst bölgeyi tamamen toparlamak amaçlı kullanılabilir.

Özellikle dışarıdan herhangi bir ilaç, karışım enjekte edilmeden kendi dokularıyla iyileşmek isteyen kişiler için ideal bir uygulamadır. Beraberinde PRP’de kullanılabilir. PRP’de yine kişinin kendi kanından yapılan bir uygulama olduğundan bu işlemde de dışarıdan alınan hiçbir ilaç vs. yoktur. Kısacası kişinin kendi onarım mekanizmaları kullanılarak yapılan bir uygulama demek mümkündür.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.