SCHWARZY

Konforlu ve hızlı vücut şekillendirme: Schwarzy

Fiziksel aktivite, bütünsel sağlık kavramının merkezini oluşturur. Gerek bedenimiz gerekse zihnimiz kendisini yenilemek ve geliştirmek için harekete ihtiyaç duyar. Düzenli yapılan spor ve egzersizin; kasların hacimsel büyümesinden kas ağrılarını ortadan kaldırmaya, kemik sağlığını güçlendirmeden kalp krizi riskini azaltmaya kadar pek çok faydası vardır. Ancak baktığımızda, her yaşta dinç kalmak ve fit bir vücuda sahip olmak için spor ve egzersiz yapan kişilerin bunu istikrarlı bir biçimde sürdürme konusunda zorlandıklarını görürüz. Öte yandan özellikle vücudunun belirli noktalarında biriken yağlardan veya fazla kilolarından yakınan, düzenli spor yapmalarına rağmen istediği sonucu alamayan kişilerin sayısı da oldukça fazladır.

Peki bu durumun önüne geçecek bir tedavi protokolü yok mu derseniz, cevabı Schwarzy! Son dönemde yüksek başarı oranıyla öne çıkan, vücudun çeşitli bölgelerinde kas güçlendirme ve şekillendirmeye odaklanan Schwarzy, spor yapmayan veya yapamayanlar ile sporu hayatının bir parçası haline getirenler için yenilikçi bir çözüm sunuyor. Schwarzy, yağ yakarken aynı zamanda kas yapmaya da imkan vererek insanların fit ve sağlıklı bir vücuda zahmetsizce kavuşmasını sağlıyor.

Schwarzy nedir?

Nihai amacı kasları uyararak vücuttaki fazla yağı azaltmak ve kas kütlesini artırmak olan Schwarzy, invaziv olmayan yeni nesil bir tedavi yöntemi. Temelde, nöromüsküler stimülasyon (manyetik uyarı) aracılığıyla yağlanmayı engelleme ve kasları geliştirme prensibine dayanıyor. Kalçalar, karın, kollar ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen Schwarzy; lokalize yağları azaltıyor, kasları volümize ediyor ve vücut postürünü iyileştiriyor. Kas elastikiyeti azalmış "hareketsiz kişiler”, kas elastikiyeti normal “orta düzey hareketli kişiler” ve egzersiz yapmaya alışık “zinde kişiler” Schwarzy sayesinde fiziksel faaliyetlerini geri kazanıyor veya kondisyonlarını artırabiliyorlar.

Schwarzy cihazını diğerlerinden ayıran başlıca özellikler arasında; fonksiyonel manyetik stimülasyon alanı (TOP-FMS) ve her tipte insan için özel hazırlanmış protokoller yer alıyor. Hareketsiz kişiler için “aerobik”, düzenli fiziksel faaliyette bulunmayanlar için “kas şekillendirme” ve formda olanlar için “kas güçlendirme” protokolü ve her protokolde de 2 modül bulunuyor. Modül 1 başlangıç seviyesi olup ilk tedavileri içerirken, modül 2 başlangıç evresini iyi tolere eden kişilere uygulanıyor.

Schwarzy tedavisi nasıl uygulanır?

Schwarzy işleminde öncelikle uzman doktor tarafından klinik ortamda kişinin fiziksel muayenesi yapılıyor. Konsültasyon sonrası en uygun protokolün hangisi olduğuna karar verilerek kişiye özel bir tedavi planı hazırlanıyor. Son derece acısız ve konforlu bir uygulama sağlayan Schwarzy cihazında tedavi edilecek bölgeye göre yuvarlak, kavisli ve oval pedler bulunuyor. Bu pedler, elektromanyetik bir alan yaratarak kas dokularını güvenli ve etkin bir şekilde uyarıyor. Spor sırasında oluşan kas uyarılarını ve kas hareketlerini taklit ederek gerçek bir kasılma etkisi yaratıyor. Tek seansta 35 bin mekik ve squat etkisi yaratan Schwarzy uygulaması haftada iki seans yapılıyor. Toplam 8 seans olarak hizmet veriliyor. Ortalama bir seansın süresi seçilen protokole göre 30 ila 45 dakika aralığında değişebiliyor. Yapılan işlemin etkisi ise kişinin kondisyon düzeyine bağlı olarak genelde ilk haftadan itibaren görülüyor. Sonuçların devamlılığı için tedavinin 3-6 ayda bir tekrarlanması öneriliyor.

Schwarzy uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklık, geçici kas, eklem veya tendon ağrısı hissedilebiliyor. Kişilerin beslenme ve spor düzenine dikkat ederek sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi, tedavinin etkinliği ve kalıcı sonuçlar vermesi açısından büyük önem taşıyor.

Kimler Schwarzy tedavisinden yararlanabilir?

Hamileler, emziren anneler, kalp pili takanlar, şiddetli varis veya damar iltihabı bulunanlar ve metal implantı olan kişiler dışında herkes Schwarzy uygulamasından yararlanabiliyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.