ULTHERAPY

Ultherapy nedir?

Ameliyatsız yüz germek işlemi olarak da adlandırmak mümkündür. Ulthera isimli bir cihaz kullanılarak işlem yapılır. İşlemin amacına bakacak olursak; odaklanmış ultrasonik dalgaların cilt yüzeyine ses dalgasıyla müdahale edip ses dalgasının cilt altında 3 veya 4.5 mm derinlikte ısı enerjisine dönüşmesi ve o bölgeyi 65-70 C ısıtarak orada kolajeni yenilemektir. Bu teknoloji, yarattığı lokal ısı sayesinde ciltte sıkılaşma sağlar. Başta kolajen olmak üzere, protein yapıdaki doku elemanları ısı etkisi ile sıkılaşmış olur.

Uygulama nasıl yapılır?

Öncelikle cilt yüzeyine jel sürülür ve cilt altına cihazla atışlara başlanır. Cildin sarkma düzeyine bağlı olarak ekranda derinlik ayarı yapılabilir, ekran ne kadar derinliğe inildiğini, kemiğin neresinde hangi yükseklikte olunduğunu gösterir. 4.5 mm derinlikte tam olarak kasa denk gelinir. Atışlar aşağıdan yukarıya, yüz içinden yüz dışına şeklinde yapılır ve bu sırada kemiğin üzerindeki zara minik delikler açılmış olur. Bu sırada delinme yerlerinde hasta çok hafif bir ısı artışı hisseder ancak yüzeyde hiç bir kızarıklık, kabuklanma, kanama, morarma olmaz. Çünkü cihaz bir taraftan delikler açarken bir taraftan da o bölgeyi koterize etmektedir. Bu şekilde ekrandan görerek uygulama yapmak da doktor açısından konfor sağlar.

İşlem ne kadar sürer?

İşlemin süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişmektedir. Genellikle 1 ile 1.5 saat arasında sürer.

Hangi bölgelere yapılır?

Üst yüz, alt yüz dudak çevresi, gıdı boyun, göz çevresi ve dekolte bölgelerine uygulanabilir. Ulthera’nın bir avantajı da göz, dudak çevresi gibi bölgelere de uygulanabilmesidir. Bu bölgelere işlem yapmak için özel başlığı vardır. Dudağa dolgu yapmadan dudak kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler için de bir alternatif oluşturur.

Etkileri ne zaman görülür?

İşlem sırasında termal bir etki olduğundan yapıldığı anda yüzde hemen bir sıkılaşma toparlanma görülür. Her 30 günde bir kolajen sentezinde artış olur. Açılan minik delikler, iyileşirken biri diğerini çeker sanki cilt altına doğal fibrotik iplikler koymuşsunuz gibi yukarıya doğru yüzü çekerek, lifting etkisi oluşturur.

Ne sıklıkta tekrarlanmalıdır?

Her 1.5 -2 yılda bir cildin kalitesine bağlı olarak tekrarlanması faydalıdır.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.