Gizli Resim

UNIQUE ANGLE SAÇ EKİMİ
Eşsiz Açı Yöntemi

Unique Angle Saç Ekimi (Eşsiz Açı Yöntemi)

Saç ekiminde doğala özdeş sonuçlar veren, yepyeni bir metot


Saçlar hem kadın hem de erkekler için sağlığın, çekiciliğin ve gücün simgesi. Dolayısıyla da kişisel imaj algısında önemli bir etkiye sahip. Fakat çağımızın getirdiği stresli ve sağlıksız yaşam koşulları saç kaybı yaşanmasında en az genetik yatkınlık kadar etkili olabiliyor. Öte yandan son yıllardaki teknolojik sıçramalar sayesinde saç ekimi alanında her geçen gün acısız, doğal ve kişiye özel yeni bir tedavi yöntemi geliştiriliyor. İşte Esteworld'ün uzman hekimleri tarafından geliştirilen ve bugün ülkemizde ve dünyanın 32 ülkesinde, yalnızca kliniğimiz tarafından uygulanan Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) da bunlardan biri.

İnsan saçının çıkış açısı, başın her noktasında farklı; başın tepe noktasında 45 derece açıyla çıkan saçlar, ön ve ense kısmında 15-25 derece arasında bir açıyla uzuyor. Eşsiz açı yöntemi kişinin baş yapısının incelenerek saçlarının çıkış açısının belirlenmesi ve saç ekiminin bu şekilde gerçekleştirilmesi prensibine dayanıyor. Klasik saç ekimi işleminde köklerin her noktaya aynı açıyla ekilmesi, saçlar uzadıktan sonra tabiri caizse çim adam görüntüsü yaratıyor; kişi saçlarını istediği yöne tarayamıyor, uzatamıyor, dilediği gibi kullanamıyordu. İşte Unique Angel Method Hair Transplant sayesinde bu sorun tarihe karışıyor. Saçlar bulundukları alanın eğimine uygun bir açıyla ekildikleri için kişinin doğum saçlarından ayırt edilemeyecek bir doğallıkta uzuyor. Ayrıca bu metot sayesinde saç ekiminden sonra ekilen kıl köklerinin toplu iğne başı gibi görünmesi gibi bir sorun da yaşanmıyor. Böylelikle son derece doğal bir görünüm elde ediliyor. Saç ekiminde Esteworld'ü ve Esteworld'ün geliştirdiği eşsiz açı yöntemini tercih edenler, saç ekimi yaptırdıklarının hiç belli olmadığını, sonuçların mükemmel doğallıkta olduğunu ifade ediyor.

Doğala özdeş sonuçlar alınmasını sağlayan Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) bu özelliğiyle yalnızca ilk kez saç ekimi yaptıracakların değil, daha önce başka bir merkezde saç ekimi yaptırıp sonuçların istediği doğallıkta olmadığını düşünen ve saçlarını özgürce kullanamayan kişilerin de tercihi. Önceki operasyonda hatalı ekilen, görünümünden memnun olunmayan saç kökleri alınarak eşsiz açı yöntemi ile doğru açıda ve yönde yeniden ekiliyor. Böylece kişi hep hayal ettiği gibi doğal ve dolgun saçların sahibi oluyor.

Saç ekiminde yaygın olarak kullanılan FUE, Safir FUE ve DHI yöntemleri ile uygulanabilen ve saç ekiminde doğala özdeş sonuçlar veren Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) saç kaybı yaşayan insanlara umut ışığı oluyor. Tüm dünyada Esteworld'ü tercih eden binlerce insan, "eşsiz açı yöntemi" sayesinde doğum saçları kadar doğal, dolgun ve sağlıklı saçlara kavuşuyor.

Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) nedir?

Esteworld'ün uzman hekimlerinin "eşsiz açı yöntemi" olarak da adlandırdığı Unique Angle Method, adından da anlaşılacağı üzere kişinin orijinal saç açıları ve yönleri gözetilerek yapılan son derece konforlu, güvenli ve doğal bir saç ekimi yöntemi. Uygulama, saç ekimi alanında dünya literatüründe kabul edilen doğal saç açıları (15-30 derece) kullanılarak gerçekleştiriliyor. Özünde ise kişinin baş ve doğal saç açısına göre ekim yapılması esasına dayanıyor. Saçlar yine FUE, Safir FUE ve DHI saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi toplanıyor ve başın ihtiyaç duyulan bölgesine, o alanın gerektirdiği çıkış açısıyla ekiliyor. Operasyon yaptırıldığının neredeyse hiç anlaşılmaması ve sonuçların mükemmel doğallıkta olması Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) uygulamasının en dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor. İşlem sonrasında kişiler saçlarını diledikleri yöne tarayarak istedikleri kısalık veya uzunlukta rahatça kullanabiliyor. Ayrıca daha önce saç ekimi yaptırıp saçlarının beklediği doğallıkta olmadığını düşünen ve bu nedenle özgürce kullanamayan kişiler için de "eşsiz açı" oldukça ideal bir yöntem.

Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) nasıl yapılır?

Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) uygulaması kliniğimizde, anestezi uzmanı eşliğinde, sedasyon yöntemi kullanılarak gerçekleştiriliyor. Saç ekimi operasyonundan başarılı ve doğal bir sonuç elde etmek için kanalların açılma süreci en önemli hususlardan biri olarak kabul edildiğinden kişinin saç köklerinin açısı, çıkış yönü ve yoğunluğu titizlikle inceleniyor. Gerekli ön hazırlıklar yapıldıktan sonra saç kökleri (greft'ler) tıpkı DHI, Safir FUE ve FUE saç ekimi tekniğindeki gibi donör bölgeden mikro punch’larla toplanıyor. Saçlar uzamaya başladığında asimetrik bir durumla karşılaşılmaması adına toplanan saç kökleri, ekim alanının gerektirdiği açıyla açılan kanallara, saçların çıkış açısı dikkate alınarak ekiliyor. Kanalların mikro düzeyde açılması doku tahribatını en aza indirerek kabuklanmayı azaltıyor. Böylelikle uygulama sonrası saç derisi hızlıca iyileşiyor; dikiş veya yara izi kalmıyor. İşlem ortalama 6 ila 8 saatte ve genelde tek bir seansta tamamlanıyor. Ekilen saçlar ilk 6 ay içerisinde çıkmaya başlıyor; 1 yılın sonunda ise doğal halini alıyor.

Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Unique Angel Method Hair Transplant yönteminde iyileşme süreci, diğerlerine oranla çok daha kısa ve konforlu. Uygulamadan birkaç gün sonra saçlarınızı suyla temas ettirebilir; güneşe çıkabilir veya egzersiz rutininize devam edebilirsiniz. Ayrıca yine birkaç gün sonra sauna, hamam veya yüzme gibi aktiviteleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama sonrasında hedeflenen sonuçların alınabilmesi için süreç boyunca doktorun verdiği talimatlara uyulması büyük önem taşıyor.

Unique Angle Method Hair Transplant (Eşsiz Açı Yöntemi) kimler için uygundur?

Unique Angle Method Saç Ekimi (Eşsiz Açı Yöntemi) alın çizgisinde geriye gitme, şakaklarında açılma ve seyrelme gibi sorunlar yaşayan; saç kaybı şikayeti olan 20-60 yaş aralığındaki herkese uygulanabiliyor. Yanı sıra daha önce hatalı saç ekimi yaptırmış kişiler de bu yöntemle hep hayal ettikleri, doğal görünümlü, gür saçlara sahip oluyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.