YÜZ MEZOTERAPİSİ

Yüz Mezoterapisi

Yüz mezoterapisi ağırlıklı olarak leke tedavisinde uygulanır. Gebelik sonrası oluşan gebelik maskesi denilen lekelerde, dudak üstü, çene bölgesi epilasyon sonrası ağda sonrası görülen lekelenmelerde etkili bir yöntemdir. Bunların dışında çevresel faktörlerle oluşmuş lekelerde de olumlu sonuçlar elde edilir. Bazı durumlarda leke mezoterapileri, Q switch lazerlerle veya kimyasal peelinglerle kombine edilebilir.

Hangi amaçlarla kullanılır?

Mezoterapi yüzde pek çok bölgede farklı amaçlar için kullanılabilir. Kırışıklık mezoterapileri, cilde parlaklık, ışıltı vermek amaçlı kullanılan ışık mezoterapileri de vardır. Bunlar ışık dolgusu olarak bilinir. Ayrıca göz çevresi mezoterapileri vardır. Özellikle bilgisayar başında çok vakit geçiren, gözlük kullanan kişilerde, Göz çevresinde zamanla oluşan göz altı renk koyuluğuna karşı uygulanır. Başlangıçta 15 gün aralıklarla uygulanır. Genelde 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Sonuçları üçüncü seanstan itibaren ortaya çıkmaya başlar.

Uygulama şekli ve süresi nasıldır?

Uygulama 20 dakika ile yarım saat arası sürer. Çoğu zaman sadece yüz değil boyun ve dekolte bölgesinde de çalışılır. Hatta kişinin ihtiyacı varsa elleri de eklemek mümkündür. Uygulama problemli cildin orta tabakasına özel iğne uçları kullanılarak yapılır. Mezoterapi ürünleri non allergic denilen alerji yapmayan ürünler olduğundan bu işlem rahatlıkla tercih edilebilir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.