COSMELAN LEKE TEDAVİSİ

Cosmelan Leke Tedavisi

Cosmelan, gebelik ve yaşlılık lekelerinde, hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde uygulanan bir yöntemdir. Cosmelan deride bulunan melanin miktarının azalmasına yardımcı olur, pigmentasyonun baskılanmasında rol alır, ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılar. Özellikle yüzeysel ve orta düzeydeki lekelerde tek seansta olumlu sonuçlar elde edilir.

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulama kışın yapılmalıdır. Kişi makyajsız dinlenmiş bir cilt ile gelir. İğneli bir işlem değildir ve anestezi gerektirmez. Cilt temizlenir, özel bir yağ çözücü ile cildin üstündeki yağ tabakası tamamen alınır. Ardından cosmelan maskesi kalın ve her yeri kaplayacak şekilde (Göz ve dudak çevresi hariç) uygulanır. 15 dakika gözlem altında tutulduktan sonra kişi maskeli haliyle evine gönderilir. Yaklaşık 8-10 saat maske yüzünde kalır ardından bol su ile yıkanır. 15 gün sonra kontrolü yapılır. Arkasından ev prosedürü başlar. Bu tedavide, kişinin uzun süre kullanması gereken leke baskılayıcı kremi vardır. Yaklaşık 1 -1 buçuk yıl kullanması gerekir.

Uygulamadan bir ay sonra kontrolü yapılır. Takip eden aylarda da kontrollere çağırılır, bu süre içinde zaten hasta, kullandığı devam kremi ile cildindeki tepkimeleri çok iyi öğrenmiş olur. Devam kremini ne zaman artırıp azaltması gerektiğini bilir. Yaza kadar bu şekilde devam edilir, yazın kremin dozu tekrar ayarlanır, uygun güneş koruyucuları kullanması gerekir.

Sonuç olarak; Cosmelan leke tedavisi sonucunda parlak ve taze bir cilt ortaya çıkar. Doğru hasta gruplarına uygulandığında etkili ve güvenli bir yöntemdir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.