ULTRASHAPE

Ultrashape

UltraShape, bölgesel zayıflama ve vücut şekillendirme amacıyla gerçekleştirilen, ölçülebilir ve kalıcı incelme sağlayan, etkili bir medikal estetik uygulamasıdır. Güncel bir teknolojiye sahip olan UltraShape tedavisi, görüntüleme sistemleri ve böbrek taşı kırma operasyonlarında başarıyla kullanılan ultrasonik ses dalgalarının hedeflenen alandaki yağ hücrelerine odaklanması ve parçalayarak yok etmesi prensibine dayanır. Düşük frekanstaki ultrason dalgaları deri altındaki yağ hücrelerini seçerek mekanik bir etkiyle parçalar; böylelikle yağ hücreleri metabolizma tarafından emilerek doğal yollarla vücuttan atılır. Damar, sinir ya da deride hiçbir hasara yol açmadan yalnızca yağ hücrelerini yok eden UltraShape teknolojisi sayesinde kişi, diyet veya egzersize rağmen yok edemediği inatçı bölgesel kilolarından kurtularak 1 ila 3 beden incelir; estetik bir vücut konturuna sahip olur. Genellikle basen, bel ve karın çevresindeki fazlalıkların giderilmesi amacıyla uygulanan UltraShape, kilolu olmamasına karşın bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir.

50’den fazla ülkede güvenle uygulanan, tümüyle acısız olduğu için anestezi gerektirmeyen ve öğle arasında çok kısa bir sürede gerçekleştirilebilen UltraShape sadece hedeflenen noktada etkili olan bir işlemdir; bu nedenle ciltte herhangi bir hasar veya kızarıklığa yol açmaz. Böylelikle kişi uygulama sonrasında rahatlıkla sosyal hayatına dönebilir. Yoğun iş ve yaşam temposu nedeniyle cerrahi operasyon yaptırmaya vakti olmayan, cerrahi işlem geçirmek istemeyen, sosyal hayattan kopmadan ve kimse farkına varmadan estetik bir görünüme kavuşmayı hedefleyen kişilerin tercih ettiği UltraShape, uzun yıllardır tüm dünyada güvenle gerçekleştirilen konforlu ve sağlıklı bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır. UltraShape, daha etkin ve kalıcı sonuçların alınması açısından diyet ve hafif egzersiz programıyla birlikte uygulanmaktadır. Bu beslenme ve egzersiz programlarına disiplinli bir şekilde uyulması, kişinin istediği bedene daha çabuk ve sağlıklı bir biçimde ulaşmasını sağlar. UltraShape diğer bir bölgesel zayıflama yöntemi olan VelaShape'le kombine bir şekilde de uygulanabilmekte, böylelikle daha kısa zamanda daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

UltraShape nasıl uygulanır?

Alanında uzman bir diyetisyen tarafından klinik ortamda gerçekleştirilmesi gereken UltraShape uygulamasında doktor öncelikle kişinin cilt yapısına ve ihtiyacına göre hangi noktaya nasıl bir işlem yapması gerektiğini belirliyor. Ardından vakumlu başlığın daha rahat hareket etmesi için uygulama alanına masaj yağı sürülüyor. UltraShape cihazının başlığı, belirlenen alanda gezdirilerek deri altındaki hedef katmana, yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayacak ses dalgaları gönderiliyor. İşlem, neredeyse hiç acı hissedilmediği için klinik ortamda, anestezi yapılmadan gerçekleştiriliyor. Eğer ihtiyaç varsa aynı seansta birden çok bölgeye uygulama yapılabiliyor.

UltraShape bölgesel zayıflama uygulaması, yapıldığı alana ve ihtiyaca göre kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 40 dakika içinde tamamlanıyor. Ciltte belirgin bir kızarıklık oluşmadığı için kişi uygulama sonrasında hemen aynı gün işine ve sosyal hayatına dönebiliyor. 1 ila 3 beden incelme sağlayan kür, 15-20 günlük aralarla gerçekleştirilen 3-4 seansta tamamlanıyor. Uygulamanın etkisi kendini ikinci seanstan itibaren göstermeye başlıyor. Seans sayısı ve sıklığı vücut kitle indeksi ve gelinen nokta doğrultusunda doktor tarafından belirleniyor.

UltraShape uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

UltraShape uygulaması sonrasında işlemin yapıldığı alanda çok hafif bir kızarıklık oluşuyor. Ancak bu durum kısa zaman içinde kendiliğinden geçiyor. Kişi UltraShape yaptırdıktan sonra rahatlıkla sosyal hayatına dönebiliyor. Uygulama süresince ve sonrasında kişinin sağlıklı beslenmeye ve diyetine dikkat etmesi, az ve sık yiyerek metabolizmasını hızlandırması, bol su tüketmesi ve düzenli olarak spor yapması, hedeflenen sonuçların alınması açısından büyük önem taşıyor.

Kimler UltraShape uygulaması yaptırabilir?

UltraShape; ileri düzeyde karaciğer, böbrek yetmezliği ve hormon bozukluğu olanlar; hamileler ve süt veren anneler hariç yasal olarak 18 yaşından büyük olan herkese uygulanabiliyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.