Gizli Resim

TDF SAÇ EKİMİ

TDF ( Two Days Fue ) Yöntemi ile Saç Ekimi

TDF ( Two Days Fue ) yöntemi, saç ekiminde kullanılan güncel teknolojidir. Bu metotta saç açıklığı fazla olan erkeklere iki gün peş peşe, iki seans süren ekim yapılır. İşlemlerin arasında diğer tekniklerde olduğu gibi 6-8 ay beklenmesine gerek yoktur. “Demirel Kafası” olarak tabir edilen, saçın ön ve arka bölgelerinin komple açık olduğu vakalarda başarıyla uygulanır. Yoğun iş yaşamından dolayı saç ektirmeye fırsat bulamayan, saç ekimi sonrası kısa sürede iş hayatına geri dönmeyi tercih eden kişiler için son derece etkili bir yöntemdir.

TDF yöntemi ile saç ekimi nasıl gerçekleşir?

İşlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Saç ekimi sırasında öncelikle donör alanı sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrılır. Sağ bölgede yer alan saç telleri alınarak saçsız bölgenin ilk yarısına nakledilir. Kalan açık alan için saçların yerleştirileceği kanallar açılır. Böylelikle ilk gün işlemlerin yarısı tamamlanmış olur. İkinci gün donör alanının diğer tarafı olan sol bölgeden saç kökleri alınır. Bir gün evvel açılmış kanallara yerleştirilir.

Saç ekimlerinde bir günde yaklaşık olarak 4.200-4.300 kök eklenir. Bir kökün ortalama 2,7 tel içerdiği düşünüldüğünde günde 10.000-11.000 saç teli ekilmiş olur. Kişinin ön, arka ve orta saç bölgesinin komple avuç içi gibi açık olduğu durumlarda bir günlük ekimle istenilen yoğunluğa ulaşmak mümkün değildir. Bu tip saç seyrekliği olan hastalar iki yıllık bir ekim sürecinin sonunda saçlarına tamamen kavuşur. TDF yöntemi ile ilk gün 2.500-3.000 kök alınarak ön bölgeye transfer edilir. İkinci gün sol donör sahasından kök toplanır ve tepe bölgesine eklenir. Böylece toplamda iki gün sonunda 6.000-6.500 kök ekmek mümkün olur. Bu sayede hastanın iki günlük bir süre içerisinde ön, orta, arka saç bölgesinin tamamına saç ekimi işlemi yapılır. İki yıl beklemesine gerek kalmaksızın iki günlük bir işlemle saç ekiminin gerçekleşmesi hasta açısından da büyük bir konfor ve mutluluk sağlar.

TDF her saç tipine uygulanabilir mi?

TDF, ön, arka ve orta saç bölgesinin komple avuç içi gibi açık olduğu saç tiplerinde başarıyla uygulanan bir ekim yöntemidir.

TDF ile iyileşme süreci nasıldır?

Bir seans gerçekleştirilen saç ekimlerinden bir farkı yoktur. Aynı şekilde iyileşme görülür. Operasyon sırasında ekim yapılacak olan alana ACell + PRP tedavisi uygulanır. Bu teknikle iyileşme süreci kısaltılır. İzsiz ve hızlı bir iyileşme görülür. Yeni çıkacak saç kökleri daha sağlam çıkar.

Tedavi ne kadar zamanda başarıya ulaşır?

Ön bölge ekimlerinde ortalama 6-8 ayda ekilen saçın yüzde 65-70’i çıkar. Ön bölgedeki ekimin en son noktası bir yıl sonra görülür. Tepe bölgesinde kılcal damarlarla daha çok beslenme sağlandığı için burada büyüme biraz daha yavaş olur. Bu bölgede 8 ila 10 ay sonunda tedaviyi tam başarıya ulaşır.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.