VAJİNA ESETİĞİ - VAJİNA DARALTMA

Vajina Estetiği - Femilift

Femilift (Vajen Daraltma) Nedir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar; doğum, ileri yaş, hormonal dalgalanmalar, menopoz ve kilo alıp verme gibi nedenlerle vajinal duvar dokusunda hasar, kolajen azalması ve elastikiyet kaybı problemiyle karşı karşıya kalıyor. Bu fizyolojik değişim; genital bölge kararması, idrar kaçırma, vajinal kuruluk, vajinal kanalda genişleme ve genital bölgede kırışıklık gibi kadınların yaşam kalitesini ve özgüvenini azaltan sorunların ortaya çıkmasına yol açıyor.

Vajendeki elastikiyet kaybı cinsel yaşamı olumsuz yönde etkilemenin yanı sıra kadınlarda idrar kaçırmaya neden oluyor. Bu durum çeşitli vajinal enfeksiyonlara da zemin hazırlıyor. İşte vajinal gençleştirme alanında dünyada yaygın şekilde kullanılan güncel bir tedavi yöntemi olan femilift; vajinal kanal genişlemesi, genital bölge kararması, kadınlarda idrar kaçırma, vajinal kuruluk ve enfeksiyon gibi sağlık sorunlarına acısız, hızlı, konforlu ve en önemlisi güvenli bir çözüm sunuyor. Kadınlar sosyal hayattan kopmadan sağlığına, güzelliğine ve en önemlisi özgüvenine yeniden kavuşuyor.

Vajinal gençleştirme ve beyazlatmada oldukça başarılı sonuçlar veren femilift, vajinal duvarın mukoza kalitesi ve doku hassasiyetini artırıyor; vajinal daraltma ve genital bölge beyazlatıcı etkisiyle kadınların cinsel yaşamlarında daha mutlu ve iyi hissetmesini sağlıyor.

Femilift uygulaması nasıl yapılır?

Femilift teknolojisinde, vajen duvar dokusuna karbondioksit (CO2) lazer tedavisi uygulanarak cilt dokusunun yeniden yapılanma süreci tetikleniyor. Toplamda ortalama 10-15 dakika süren femilift uygulaması; dış vajinal bölgede lokal anesteziyle, iç vajinal bölgede ise tümüyle acısız, ağrısız olduğu için anestezi gerektirmeden gerçekleştiriliyor. Klinik ortamda, özel olarak tasarlanmış 360 derece dönebilen tek kullanımlık özel bir prob ile yapılan uygulama sayesinde kolajen artışı tetiklenerek vajen duvarının bağ dokusu güçlendiriliyor ve cildin kendini yenilemesi sağlanıyor.

Genital bölge kararması, kadınlarda idrar kaçırma, vajinal kuruluk ve tekrarlayan enfeksiyon gibi sorunlara karşı tüm dünyada güvenle, yaygın olarak kullanılan femilift ayrıca vajen mukozasındaki pH değerinin normal seviyeye ulaşmasını sağlayıp enfeksiyonlara karşı koruyucu mikroorganizmaların oluşmasına zemin hazırlıyor. Vajen duvarının yenilenip sıkılaşmasını sağlayan bu uygulama genital bölge beyazlatıcı etkisiyle vajinal gençleştirmeyi ve dolayısıyla daha sağlıklı ve kaliteli bir cinsel yaşamı da beraberinde getiriyor.

Hedeflenen sonucun kaç seansta alınabileceği, tedavi öncesi yapılan konsültasyonla belirleniyor. Çoğunlukla bir, en fazla üç seansta kadınlarda idrar kaçırma; vajinal kuruluk, elastikiyet kaybı ve genital bölge kararması gibi sorunlarda başarılı, yüz güldüren sonuçlar elde ediliyor. Femilift teknolojisi, genital bölge kararmasına ne iyi gelir sorusunu soran ve çözüm arayan tüm kadınlar için hızlı, sağlıklı ve estetik bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Uygulama sonrasında yapılması gerekenler

Oldukça kısa bir sürede, klinikte gerçekleştirilen femilift uygulaması sonrasında kadınlar, günlük hayatına kesintisiz olarak devam edebiliyor. Yalnızca tedbir amacıyla 3 gün boyunca ağır sporlardan, havuz ve deniz gibi ıslak ortamlardan uzak durulması; 5-7 gün boyunca ise cinsel ilişkiden sakınılması gerekiyor. Ayrıca cildin pH seviyesini bozduğu için sabun ve yıkama jellerinin bir süre kullanılmaması ve dar olmayan, pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesi, tedavinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması açısından büyük önem taşıyor.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.