BOTOKSLA TERLEME TEDAVİSİ

Botoksla Terleme Tedavisi

Terleme fizyolojik bir olaydır, bu sayede vücut sıcaklığı düzenlenmiş olur. Ancak özellikle eller, koltuk altı, ayaklar gibi bölgelerde görülen aşırı terleme (Hiperhidrozis) kişinin iş ve sosyal yaşamını olumsuz yönde etkiler. En sık koltuk altı, avuç içleri ve ayak tabanlarında görülür.

Aşırı terleme hangi sorunlara yol açar?

Aşırı terleme, kişi heyecanlandığında ve stres altındayken daha da artarak zor durumda kalmasına neden olur. Hiperhidrozis, hijyen açısından da sıkıntı yaratabilir. Koltuk altlarında olduğunda kötü kokunun yanı sıra giysilerin ıslanmasına ve lekelenmesine neden olur, sürekli elleri terleyen kişiler basit bir tokalaşma eylemini bile yaparken sıkıntı duyar. Ayak terlemeleri ise hem sağlık sorunlarına,( ayak ve el mantarlarına) hem de kokuya yol açar. Tüm bunlar kişinin utanmasına ve kendini kötü hissetmesine yol açar. Bu nedenle tedavi edilmesi önemlidir.

Tedavi nasıl yapılır?

Terleme tedavisinde botoks sıklıkla kullanılır. Uygulama öncesi aşırı terleme alanları belirlenir ve işaretlenir. Koltuk altları, avuiçleri ve ayak tabanları uygulamanın en sık yapıldığı bölgelerdir. Kolaltı ve avuç içi uygulamaların da Anestezik etkili krem sürülerek ağrı kontrolu sağlanır. Agrı eşıgi düşük hastalarda ise anestezi uygulanarak yapılır.İşlem yaklaşık 10 dakika kadar sürer.

Etkisi ne kadar sürer?

On dakikalık tek bir uygulama ile kişi uzun süre rahat etmesine rağmen ömür boyu terlemeyi kontrol altına alacak bir uygulama değildir. Botoks uygulamaları ile 8-12 ay arasında terleme kontrolü sağlanmış olur. Bu sebeple tekrar edilmesi gerekir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.