LEKE MEZOTERAPİSİ

Leke Mezoterapisi

Deri üzerinde doğuştan olan renk değişiklikleri, güneş, hamilelik, yaşlılık lekeleri, sivilce sonrası izler, deri hasarlanması sonucu ortaya çıkan lekeler ‘’leke mezoterapisi’’ ile tedavi edilebilir.

Nasıl uygulanır?

Leke mezoterapisi, leke tedavisinde kullanılan bazı etken maddelerin lekeli deri alanına ince ve küçük iğnelerle enjekte edilmesidir. Enjeksiyonla yapıldığından ağrılı bir işlemdir bu nedenle önce anestezik krem sürülür. Genellikle tek başına değil diğer tedavilerle kombine bir şekilde uygulanır. Ancak yüzeysel, hafif lekelerde tek olarak da yapılabilir.

İşlem, çoğu kez örneğin Cosmelan tedavisi öncesi, hafif bir fraksiyonel lazer yaptıktan sonra seans aralıklarında ya da Q switch lazer leke tedavilerinin, bazen de dermapen tedavilerinin kombinasyonlarında kullanılır. Çok küçük iğnelerle lekenin olduğu bölgeye cilt altına uygulanır.

Kaç seans yapılır?

Ortalama 4-6 seans 15 gün aralıklarla yapılır. Eğer bir başka yöntemle kombine edilecekse uygulama aralıkları ve seans sayısı değişebilir. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir.

Sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Güneş leke oluşumunda etkili olduğu için, doğru güneş koruyucular sürerek güneşten korunma oldukça önemlidir. Sadece güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz aylarında değil, kışın da güneşten korunmanın önemli olduğu unutulmamalıdır.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.