VÜCUT MEZOTERAPİSİ

Vücut Mezoterapisi

Vücut mezoterapisi, bölgesel zayıflamada yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Ancak bunu obeziteye çare olacak bir tedavi türü olarak algılamamak gerekir. Vücut mezoterapisi sadece bölgesel olarak incelme sağlamaya yarar.

Vücut mezoterapisinin amacı sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmaktır.

Uygulama nasıl yapılır?

Merkezimize başvuran kişilere önce yine merkezimizde yapılan velashape uygulaması tavsiye edilir. Ardından yağ yakıcı bir takım ürünlerden hazırlanan karışım uzun iğneler yardımıyla sorunlu bölgeye enjekte edilir. Cilt altına enjekte edilen ilaç sayesinde lenfatik sistemde canlanma artar, hücre içi yağ metabolizması hızlanır. Sonuç olarak da cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılır.

Kaç seans yapılır?

Aynı seansta birde fazla enjeksiyon yapılır. Seans süresi soruna ve bölgenin büyüklüğüne göre ortalama 15 - 30 dakika arası sürer. Seans aralıkları ve sayıları kişiden kişiye farklılık göstermek ile birlikte haftada 1 ya da 2 kez olmak üzere 4 ile 10 seans arası olabilir.

Öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

İşleme gelmeden iki gün önce, uygulamanın yapıldığı gün ve sonrasındaki iki gün işlem yapılacak kişiye, yağsız, karbonhidratsız proteinden zengin bir diyet verilir. Bu süre içinde bol su içmesi ve alkol almaması gerekir. Merkezimizdeki diyetisyenimiz, velashape uygulamasını yapan uzmanımız ve uygulamayı yapan hekim olarak üçlü bir kombinasyon şeklinde çalışılır. Toplamda 5 gün bu diyete uyulması gerekir.

Kimlere uygulama yapılamaz?

Vücut mezoterapisi kalp yetmezliği bulunan kişilere, diyabet hastalarına, hamilelik ve emzirme dönemindekilere yapılmamalıdır. Yine kişide haşimato ya da tiroit ile ilgili rahatsızlıklar varsa daha dikkatli olmak gerekir.

Beyaz Önlüklü, Siyah Stetoskoplu ve Mavi Doktor Dosyalı Bay ve Bayan Gülümseyen Doktor

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım!

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.